Santamaria (Jal-mot-doin Nan-nam)

잘못된 만남 – Jal-mot-doin Nan-nam

Aslında bu filmi nasıl anlatmalı bende bilmiyorum. Çok özelliği olmayan gayet basit ama özünde arkadaşlık /dostluğu anlatan bir film.

Kang Il-doo ve Sin Ho-cheol çok eski arkadaştırlar. Ancak geçmişlerinde yaşadıkları bazı olaylardan ötürü iki düşman olmuş ve konuşmamaktadırlar. Bir süre sonra Kang Il-doo doğduğu şehre tekrar trafik polisi olarak oğlu ile birlikte taşınır. Ev olarak ta eski evine geçer tabi. Tek sorun ise Sin Ho-cheol ile komşu olmalarıdır.

Sin Ho-cheol taksi şoförüdür. Kang Il-doo trafik polisi olduğu için onu onu gözünden ayırmaz. Sin Ho-cheol artık ceza manyağına dönmüştür. Kang Il-doo onun yüzünden zor anlar yaşamaktadır. Film boyunca tabi didişmelerin neden kaynaklandığını izleriz. Kang Il-doo, Sin Ho-cheol’nun sevgilisine varıncaya kadar elinden almıştır. Hal böyle olunca aralarındaki husumet kaçınılmazdır elbet.

Bir gün Kang Il-doo, Sin Ho-cheol’den para ister. Ancak bu teklifi haklı olarak geri çevirir Sin Ho-cheol. Ancak Kang Il-doo’nun oğlu gözlerinin önünde kaçırılınca olayı araştırır. Öğrenir ki, Kang Il-doo’nun karısı hastahanede yoğun bakımdadır. Onun borçlarını ödemek için Kang Il-doo mafyadan büyük miktarda borç almıştır.

Hikaye böyle devam etmekte. Hareket, minnet, arkadaşlık derken, yer yer sıksa da hikaye ilerliyor…

Yönetmen Jeong Yeong-bae (정영배)

Oyuncular:

Jeong Woong-in 정웅인 — Kang Il-doo
Seong Ji-roo 성지루 —Sin Ho-cheol
Choi Ji-yeon 최지연 — Ho-kyeong
Kim Jeong-nan 김정난 — Yang-ja
Yoo Soo-yeong 유수영 — Yeon-hee

Linkler:

http://www.hancinema.net/korean_movie_Santamaria.php

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?