See No Evil

Türkiye’de “Ölüm Çıkmazı” adıyla çevrilen filmin adına bu kez çeviriden ötürü herhangi bir cümle sarf etmeyeceğim. Bu zaten gereksiz olan bu film için ekstra efor sarf etmeme neden olur.

Film bir klişeler topluluğu. O kadar klişe ki hikayesi bile farklı değil… Annesi tarafından kötü eğitilen çocuk cinayetler işler ki bu Tanrı adına oluyor. Bu konuya sahip kaç tane film vardır, kaç tanesini izlemişizdir saymakla bitmez. Bu filmde, film çöplüğüne armağan olsun demişler.

Filmde farklı olarak görülebilecek tek şey, mekana hapishaneden gelen 8 kişinin götürülmesi. Bir nevi bu günahkar suçlulara,  erken cehennemi yaşatıyor(lar). Onun haricinde filmde aklımda kalan bir başka bölüm ise, karakterlerin sevdiği acıdığı köpeklerin daha sonra arkadaşlarını yemesi…

Filmin her saniyesi saçmalık. Hikaye düzgün bir zemine oturtulmamış. Bir insan azmanı yazalım insanları öldürsün, bu da yukarıda belirttiğim gibi, annesinin yüzünden böyle olsun diye başlanmış ve birden de oldu bittiye getirilmiş. Zaten önemli olan insanların öldürülmesi ve izleyicinin korkutulması. Korkutulması dedim de aslında bir çok sahne korkutmaktan çok güldürmeye yarıyor.

Filmin yönetmeninin geçmişine baktığımızda, daha önce erotik filmler çekmiş olduğunu görüyoruz. Tabi yönetmenin eski filmlerini izlemediğim için bu konu hakkında yorum yapamayacağım ancak bu film hiçte iyi olmamış. Filmde teen-slasher edaları var ancak bu türe girmiyor. Arada kalmış bir film… Film +18 olarak adlandırılsa da ben o klasmana pek sokamadım…

Çokta gerekli olmayan, ne görsellik, nede konu bakımından tatmin eden boş bir film… Kesinlikle zaman kaybı…

Yönetmen: Gregory Dark

Senarist: Dan Madigan

Oyuncular:

Glenn Jacobs Jacob Goodnight
Christina Vidal Christine
Michael J. Pagan Tye
Samantha Noble Kira
Steven Vidler Williams

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0437179/

http://en.wikipedia.org/wiki/See_No_Evil_(film)

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: