Sen de mi Sefa?

Okul süresince İzmit’te yaşamam bir yanımı da Kocaelili yapıyor. Gerçek şu ki Kocaeli’yi son dönemde Kocaeli yapan isimlerden birisi de Sefa Sirmen.99 Gölcük Depremi sonrasında hızla iyileşmeyi sağlayanlardan biri. Her yönüyle Kocaeli’ni geliştiren Sirmen futbola da el atarak Kocaeli Spor’un en güzel günlerini yaşatmıştır. Kocaeli halkına sorarsanız hiç birisi Sirmen’den hoşnutsuzluk belirtmez. Öyle ki onun döneminde kültür merkezleri, sinemalar, olimpik buz pateni sahası ve buna benzer birçok ilke imza atmış ve Kocaeli’yi bir Avrupa şehrine dönüştürmüştür.
Tabi sonrasında Millet Vekili seçilmesi bir sürede CHP il başkanlığı yapmasından sonra CHP Kocaeli’nde iktidarı AKP’ye vermişti. Şimdi ne yapıp edip Kocaeli’ni eline almak isteyen CHP Sefa Sirmen’i yine aday olarak göstermiş.
Eh buraya kadar her şey iyi güzel. Ancak bu gün Radikal’in internet sitesinde okuduğum bir haber bana “Sen de mi Sefa?” dedirttirdi.
Sirmen her mahalle veya köyle çocuklara din eğitimi veren yerler kuracağını söylemiş ve şunları eklemiş:
“Dinimizin kurallarını, kitabını en iyi şekilde öğrenmek, herkesin hakkı. Biz, bütün ailelerin gönül huzuru içinde çocuklarını gönderebileceği, çocukların en iyi şekilde din eğitimini alabileceği kurslar açacağız.”
Bundan sonrası için yorum yapmıyorum. Sanki her mahallede olan camiiler yazın din eğitimi vermiyor…

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: