Shoot The Duke

Üçüncü sınıf aksiyon filmlerinden birisi Shoot The Duke. Bu tarz filmleri, televizyonlarda gece yarısını biraz geçe bol bol izliyoruz. Bu yapımın da onlardan bir farkı yok. Hatta fazlası var diyebiliriz. Bol bol hata mevcut filmde. Zaten o filmlerin hangisinde yok diyenleri duyar gibiyim.

Karizma rollerin adamı Stephen Baldwin baş rolde. Yine karizma bir rolde. Film sondan başlıyor. Yani Duke adında bir mafya muhasebecisi vurulmuş, ancak ölüp ölmediği bilinmemektedir. Bu yüzden mafya onu vuran iki salak tetikçiyi geri gönderir. İşleri tamamladıklarından emin olmak için. Bu arada Stephen Abimiz filmin namıdeğer iyi polisi Max vurulan Duke’u karısın çalıştığı hastaneye getirir. Bu arada karısı mıdır eski karısı mıdır pek anlayamıyoruz. Ancak bilinen bir şey vardır ki hastane kapatılmıştır.

Max yaralı adamlar gelir. Hastanede bir kaç kişi veda partisi yapmaktadır. Karısının sevgilisi de kaçınca, hemşire ve hamile olan karısı, bir hemşire daha ve stajyer bir doktor kalmıştır. Max stajyer doktoru zorla ameliyata sokar. Duke’ün hemen alnın kenarından kurşun girmiştir. Yeni doktor ameliyatı yapar hastanın kafatasından kurşunu çıkartır. Tabi bu arada mafya ile de Max başa çıkmak zorundadır. İşin içine kiralık katillerde gelince işler iyice karışır. Hastane içerisinde bir kovalamaca başlar.

Bu arada Duke o ameliyattan kısa bir süre sonra gözlerini açar gayet bilinçli ve sağlıklı bir şekilde, tüm kayırları sakladığı usb belleği Max’a teslim eder. Tabi Max bu katilerin kendisini nasıl bulduğunu merak etmektedir bir yandan da bu ortaya çıkar. Max’ın güvendiği şefi, aslında mafyaya çalışmaktadır. Tabi Max bu olayı da orada çözer. Herkesi haklar ve işi bitirir.

Bol bol hataların bulunduğu, senaryo ve diyaloglar üzerinde uğraşılmamış aceleye getirilmiş kısa bir film Shoot The Duke. Çok çok boş zamanda izlenebilecek törden.

Yönetmen:Stephen Manuel

Senaryo: Thomas Jahn, Ica Souvignier

Oyuncular:

Stephen Baldwin Max Rockinsky
Bettina Zimmermann Patricia Rockinsky

Thomas Heinze Joe Benuso

Matthias Dietrich Will Dunkow

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1282083/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?