Silence Becomes You

Aslında bu filmi güzel diye özetleyebilirim. Asında güzel demem kesinlikle, görsel şölen, kostüm, dekor ve oyunculuktandır. Evet her biri kesinlikle oldukça başarılı. Ancak senaryoda bazı gariplikler var. Aslında gariplikte yok. Ancak hikaye o kadar gizlenmiş dallanmış budaklanmış ki akışına kaptırdığınız film sonunda “e ne oldu” deyip ayağa kalkıyorsunuz. Burada fevkalade gizlenmiş hikaye anlamsızlıklarla çıkıyor karşımıza.

Film iki kardeşin birlikteliklerini anlatıyor. İki kardeş babaları tarafından simyacılık öğretisi ile öğretilmiş hayat çizgileri bu şekilde gelişmiştir. Ancak kızlarda ve bulundukları evde de bir gariplik vardır. Filmde bilmediğimiz bir sebepten dolayı kızlar bir erkek bulur. Violet barda tanıştığı Luke’u eve alır. Ancak başta planladıkları başka bir şeydir.

Tabi işler gerektiği gibi işlemez. Violet, Luke’a aşık olur. Yıllardır beraber olan kardeşler bu aşk yüzünden birbirlerine düşerler. Grace, Luke’un Violet’e aşkının geçici olduğunu ispatlamak için Luke’u ayartır ve onunla beraber olur. Ancak bu iki kardeşin arasını daha da açar.

Aslında hikaye biraz daha doldurulsa filmi tadından geçilmeyecek. Lynch bilinmezliği, Burton renklerini birleştirilmeye çalışılmış. Aslında başarısız olduğunu söyleyemem ancak sürekli senaryo aklıma takılıp duruyor. Film Lynch filmleri gibi düşündürmüyor yada Burton filmleri gibi doldurulmamış.

Kısaca özetlemek gerekirse, görsellik ve anlatım bakımından kesinlikle başarılı ve olmuş bir film. Farklı anlatımından dolayı kesinlikle tavsiye ediyorum. Film kesinlikle DVDden yada iyi bir kaynaktan izlenmeli ki görselliğin farkına varılabilsin. Bu filmle Sienna Guillory‘e özel bir ilgi duymaya başladığımı itiraf etmeliyim. İzleyiniz. Ancak filmin sonunda soracağınız “e ne oldu” sorusundan mesul değilim.

Yönetmen, Senaryo: Stephanie Sinclaire

Oyuncular:


Alicia Silverstone
Violet

Sienna Guillory
Grace

Joe Anderson
Luke

Leigh Lawson
Father

Vaida Buyte
Mother

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0359984/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: