Silent Night

Noel zamanına denk gelen bir filmde Silent Night. Hikaye de noelde geçince ayrı bir etki bırakıyor insanın üzerinde diyemeyeceğim ne noel beni ilgilendirdi ne de filmin etkisi. Zaten filmin etkisini de çok fazla hissettiğimi söyleyemeyeceğim. Aslında ilk dakikadan film biraz doğa üstü ilerleyecek gibi geldi bana ama film bu yönde gitmedi. Bu konudaki görüşümü de aynı konuya benzeyen bir Grimm bölümüne bağlayabilirim. İnanışa göre noel babanın kötü kardeşi noel de ortaya çıkıyor ve kötülük yapan insanları cezalandırıyor. Arkasında da bir kömür parçası bırakıyor. Tabi bu filmde doğa üstü bir şey yok işi yapan bir adam.

Film 2012 yılında çekilmiş. Yönetmen koltuğunda   var. Filmin senaristi . Öyle iyi bir senaryo var diyemeyeceğim filmde. Tüm klişeleri barındırıyor. Sapık katil hikayesi noele mal edilmiş katili bulmak zorlaşsın diye Noel Bana kıyafeti giydirilmiş herkese. Öyle ki bir kasabada bu kadar çok noel baba olur mu kardeşim Noel Bab a görmekten böğ geliyor insana.

Küçük bir kasabada asayiş berkemaldir. Noel kutlamaları için hazırlık yapılmaktadır. Ancak bu esnada kasabada cinayetler işlenmeye başlar. Aubrey Bradimore adında genç güzel dürüst polis memuru da bu cinayetin üzerine yoğunlaşır. Ekip arkadaşları ile birlikte olayı çözmeye çalışır ve tabiki olayı çözer. Burada ara hikaye olarak katilin çocukluğuna da yer verilir.

Görüldüğü gibi film film bize farklı bir şey sunmuyor. Şiddet sahneleri de alışılmışın dışına çıkmıyor. Cinayet çözüm süreci de oldukça basit. Her zmaanki cibi bir başkasıyla yanıltmaya çalışıyorlar ama zaten izleyici olarak ben o kişiye hiç mi hiç odaklanmadım.

Teknik açıdan da pek bir şey vermiyordu. Oyunculuklar oldukça sıradandı. Zaten diyaloglar çok basitti. Oyuncular öylesine oynamışlar gibiydi. Benim anlamadığım şerifin neden ısrarla FBI’ı aramadığıydı. Belediye başkanı da dahil bir düzine insan öldürülmüş sen kutlamaları iptal etmiyor üstüne üstlük iki üç adamla sorun çözmeye, katil yakalamaya çalışıyorsun. Bu arada sonunu da söyleyeyim filmi izlemeyin. Katil ölmüyor. Bu da muhtemel bir ikinci filmin temelini atıyor ancak izlenir mi ya da çekerler mi bilmem.

Özetlemek gerekirse başarılı bir film değil. Korku olarak değerlendiremiyoruz sınıfta kalıyor. Polisiye olarak ta başarısız. Yani izlemenin pek bir anlamı yok. Daha iyi filmler bulunur.

Yönetmen: 

Senaryo:  

Oyuncular:

Sheriff Cooper
Aubrey Bradimore
Santa Jim
Ronald Jones Jr. / Ronald Jones Sr.
Brenda
Deputy Giles

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2347497/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: