Skeleton Crew

Bu gün Finlandiya yapımı bir baş yapıt sunmak istiyorum diye söze başlamak istedim ama cümle içerisindeki bazı kelimeler cümleyi destekleyici olmadığından sadece Finlandiya yapımı bir film sunmak istiyorum diyerek uzamaya devam eden cümleyi sonlandırayım.

Skeleton Crew 2009 yapımı bir korku gerilim filmi. Ancak filmde kesip doğramaların dışında korku ge verilim yok. Oyunculuklar, çekim ve görüntüler oldukça vasat. Öyle ki insan doğrama sahneleri bile gerçekçi değil. Peki neden böyle bir filmi izleyelim sorusu sorulursa, sırf Finlandiya sineması merakından diyebiliriz. Tabi bu bir kıstas olamaz…

Amatör bir film ekibi eskiden, çok fazla cinayetlerin işlendiği bir hastahanede, bu cinayetlerin sahibi olan kişiyi canlandırmak amaçlı bu hastanede film çekimi amacıyla konaklamaya başlar. Film çekimleri devam ederken, hastanede garip birşeylerin olduğunu farkederler. Hastaneyi dolanırken gizli bir oda bulurlar. Bu odada ışıklar hala yanmaktadır ve hala birileri yaşıyormuş gibi gözükmektedir.

Bu odada birde eski bir film makinası onlarca film makarası bulurlar ve bunları izlemeye başlarlar. Bu görüntüler, katilin çektiği gerçek görüntülerdir. Yönetmen haricinde kimse bu filmlerin devamını getiremez. Yönetmen iyi bir film için öyle hırs yapmıştır ki bütün sahneleri, en ince ayrıntısına kadar tek tek izler. İzlemeklede kalmaz zaten elinde bile olmayan senaryosunu bu filmde gördükleri ile paralel değiştirir.

Bu arada yönetmen de değişmeye başlamıştır. Sahnelerde şiddet dozunu arttırmış gerçeğe yakın şeyler istemektedir. Bir dün gruptan birileri ölmeye başlar. Film gerçek olmaya başlamış katil geri dönmüştür.

Başta da belirttiğşm gibi ucuz oyunculuk, klişe kareler karşımıza çıkan. Hani arkadaşlar toplanalım film çekelim başrolde de kandırmak istediğimiz kızlar olsun edasında bir film. İyi görüntüler elde ediile bilir miydi? Neden olmasın diyorum ama ekibin çok çalışması gerek. İzlemesekte olur yani…

Yönetmenler ve Sanaristler: Tommi LepolaTero Molin

Oyuncular:

Rita Suomalainen Lisa
Steve Porter Steven / The Auteur / Sanders
Anna Alkiomaa Anna
Jonathan Rankle Darius
Jani Lahtinen Klasu
Ville Arasalo Erno
David Yoken Bruce / Dr. Andersson

Linkler:

http://www.skeletoncrewthemovie.com/

http://www.imdb.com/title/tt1297945/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?