Skyline

Bir çok filmde özel efektler ile aklımıza kazınmış Colin Strause, Greg Strause kardeşlerden bir film daha karşımızda. Tabi film görsel efektler bakımından tatmin edici. Ancak kurgu ve senaryo bakımından sınıfta kalmış. Tabi konuya gerek yok görsellik yeter biz eğlenelim diyorsanız bu film bire bir. Eh tabi senaryo iyi değil dedim ama film insanı heyecanlı tutmayı başarıyor.

Aslın yapılan hata zaten başlamış bir olayın bir gün öncesine gitmesi. Burada karakterlerin kim olduklarını, neden orada olduklarını anlatıyor. Karakterlerin büyük bir özelliği de yok. Bu bir günlük gereksiz insan hayatı ayrıntılarına dönüş filme oturmamış. Filmin gidişatı ile bir gün öncesinin alakası yok. Zaten bir alaka beklenemez ama o bölümden alacağımız bir tüyoda yok. Sadece filmin efekt masrafı biraz düşürülmek filme iki insansal faktör ekleyelim amaçlı eklenmiş bir bölüm.

Filmin insanı heyecanlandıran ve olana bitene adapte eden kısmı ise bilinmeyen bir şeylerin olması. Oyuncularla birlikte sizinde ne olacağını bilmeden filmi izlemeniz başarılı bir şekilde merakta bırakıyor insanı. Bazı yerler tüyo vermeye çalışmış ancak başarılı olamamış. Bu da filmin gizemini arttırmış tabi. Ancak filmde diyaloglar ve insanların hal, hareketleri çok basit. İnsan diyalogları ve tepkileri aslıda daha iyi olabilir karşımıza daha iyi bir yapım çıkabilirdi.

Vizyonda pek uzaylı filmi olmayınca bir umut insan bu filmden çok şey bekliyor. Ancak bekleneni vermeyen bir film. Bu film diğer filme geçiş gibi olmuş. Fİlmin düştüğü yerlerde kısmende olsa insan psikolojisine yer verilmeye çalışılmış ancak başarılı olmamış. Bunda oyunculuğunda etkisi var. Başarılı bir oyunculuk yok karşımızda. Filmin bir çok sahnesini attığımızda bir sonraki filmin alt hikayesini oluşturuyor. Ancak ikinci filmin beklenen hikaye gelişine göre sadece özel efekt olması şart gibi. Yani ikinci film bu düzeyde insanlar içeren bir film olursa kesinlikle hayal kırıklığına uğratır.

Film tanıtımlarında da görüleceği gibi, uzaylıların istilasını anlatıyor. Neden geldiklerini, ne olduklarını bilmiyoruz. Tek bildiğimiz insanların beynini kullandıkları ve bunun için insanları kaçırdıkları. Filmde dünyayı kurtarmaya çalışan insanların olmaması güzel. Yani bir kahraman yok ama doğuyor. Bu kahramanın sevgiden doğduğunu düşünüyoruz ancak bize ön hikayeleri vermesine rağmen bu sevgiden bu büyük aşktan anlamamız gerekeni göstermiyor.

Genel olarak çok eksikleri olan bir film. Efekt olarak tatmin edici, sürekli aksiyon ve bilinmezlik ile izlenebilir kılıyor kendini. Ancak çok umut bağlamamak lazım. Eğlenceli vakit geçirmek için izlenir. Bir de değinmek lazım ki, yine çeviri uzmanlığı yapmışız. Yukarıdaki Tehlike.

Yönetmen: Colin Strause, Greg Strause

Senaryo: Joshua Cordes, Liam O’Donnell

Oyuncular:


 
Eric Balfour
Jarrod

 
Scottie Thompson
Elaine

 
Brittany Daniel
Candice

 
Crystal Reed
Denise

 
Neil Hopkins
Ray

 
David Zayas
Oliver

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1564585/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: