Smash Cut

2009 Kanada yapımı filmin yönetmen koltuğunda  var. Tabi yönetemeyen mi desem o kısımda tereddütteyim. İşin içine yönetmen girince birde senaryo olması lazım. Senaryo yazarı  ancak onun da bir senaryo yazdığı konusunda tereddütteyim.

Filmin afişine bakınca iki adet +18 ibaresi kana bulanmış hemşire kostümlü güzel bir hatun görünce, eh tabi elindeki kesilmiş iki eli de hesaba katınca, karşınıza fena bir bir film çıkmayacakmış gibi hissediyorsunuz. Birde filmin başında bir amca çıkıp bu “filmden sadece üç tane çekildi eşi benzeri yok” gibi laflar zırvalayınca iyice heyecan doluyor içiniz. Tabi başta belirtmem lazım ki, film B-Movie kıamında çekilmiş. Yada çekilmeye çalışılmış.

Velhasıl kelam iyi bir b-movie izleme heyecanıyla oturdum filmin başına. Ancak film ilk dakikasından itibaren çekim teknikleri olsun oyunculuklar olsun tat vermedi. Buna rağmen başladığımı bitirmek için kıvrandım durdum. Film ilerlemiyor. İlerlemesini de geçtim başrol oyuncusunun oynayamamazlığı insanı çileden çıkarıyor.

Aslında filmin başrol oyuncusu 2011 yılında ölen . Kendisini seksenlerin korku filmlerinden tanıyoruz zaten ancak oyunculuğunu bu kadar kötü olduğuna şahit olmamıştım. Ya da ben tam anlamıyla hatırlamıyorum.

Filmin ise filmlerinde başarısız bir korku filmi yönetmeni olan Able Whitman’ı anlatıyor. Able Whitman son filmi ile kötü eleştiler almıştır. Eleştirmen ve izleyiciler onun gerçekçiliğini sorgulamaya başlamıştır. Able Whitman ise tüm bu yorumlara karşı çıkar. Son filmi için çalışmaya başlar. Burada her şeyi gerçeğine yakın hatta gerçek kullanır.

Gittiği bir kulüpte beraber çıktığı kızı öldürür onun kanını ve uzuvlarını kullanmaya başlar. hakkında kötü yazılar yazan eleştirmenin kafasını keser. Tek sorun ise filmi için bir oyuncu bulmaktır. Öldürdüğü eleştirmenin muhabir kız kardeşi April Carson bir dedektif tutarak kardeşinin kaybolmasını araştırmaya başlar. Bu sırada şüphelendikleri Able Whitman’a yaklaşmak için April filmde görev alır.

April ve dedektif olayı araştırırken Able Whitman’da öldürmeye devam eder. Yapımcı, senarist görevli kim varsa öldürür. Film deposunda tüm kopyaları yakılmış eski bir film bulur ve bunu yeni filminin lansmanı olarak piyasaya sürer. O gece April ve dedektifte Able Whitman’ı yakalamak için son hamlelerini yapacaktır. Ancak Able Whitman bir düzenek kurarak tüm sinemadakileri öldürmeye teşebbüs eder. Bu arada da tüm foyası ortaya çıkmıştır.

Filme komedi unsuru da katılmaya çalışılmış ama o da başarılı olamamış. Film hiç bir şekilde başarılı bir film değil. April Carson rolünde  var ama sürekli giyinik çıkıyor karşımıza. Yani filmin erotik olabilme imajı da siliniyor. Kısacası uzak durmanız gereken bir film diyorum Smash Cut için.

Yönetmen: 

Senaryo: 

Oyuncular:

Able Whitman
Isaac Beaumonde
Philip Farmsworth Jr.
Reverend Roscoe Boone
April Carson
Georgina Carson / Gigi Spot

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1245735/

http://www.smashcutmovie.com/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?