Something Beneath

2007 yapımı Tv yapımı film Something Beneath. Artık Tv yapımlarını B-Movie oalrak değerlendirebiliriz diye düşünüyorum. Bu filmde oldukça basit oyunculuklarla ve az bütçesi ile karşımıza çıkıyor. Filmin baş rolünde bu tarz film ve dizilerin hakkını vermiş, herkesin izlediği Herkül dizisinin Herkül’ü  bulunmakta. Yanındaki güzel ise bu kez aynı özellikleri barındıran .

Filmde çok fazla oyunculuk olmadığını söylemiştim. Senaryo da öyle içler açıcı değil. Zaten filmde tüm klişeler mevcut. Olan biteni de tahmin edebiliyorsunuz. Filme belki korku filmi demeliyim ama korkutma konusunda oldukça başarısız. Bilim kurgu kısmı da biraz düşük kalmış. Baş karakterimizin Peder olması sebebiyle bazı dini atıflarda da bulunulmuş ama Pederimiz’in dinine çok bağlı olduğunu da söyleyemeyeceğim. Bu arada ilginçtir ki film ödülde almış. Festivallerin çokluğu çeşit arttırıyor demek.

Film bir otel inşaatı esasında siyah bir sıvının ortaya çıkması ile birlikte, bir adamın ölmesiyle başlıyor. Aradan yıllar geçiyor ama başka ölen olmuyor. Otel açılıp ilk konferansını vereceği zaman insanlar bir araya geliyor. Konferans ise çevre ile ilgili. Konferansa başkanlık eden ise Peder Douglas Middleton. Buraya reklam olsun diye zenginlerde gelir tabi.

Derken konuşmacılardan biri ortadan kaybolur. Onu ölü bir şekilde bulurlar. Ama otel yönetimi kötü isim olmasın tam da konferans öncesi diye kimseye haber vermez. Bir süre sonra zengin bir iş adamının kızı da ölü bulunur. İntihar etmiş gibidir. Bu da yönetim tarafından kimseye bildirilmez ama ölen sayısı artmaya devam etmektedir.

Otel güvenliği ayrı, Peder ve Khali Spence ayrı durumu araştırırlar. Bu arada Khali Spence eski bir yerlinin torunudur ve yaşlı kadın korusun diye torununa bir totem kolyesi vermiştir. Bu kolyede onların kurtulmasına yardımcı olur. Bu araştırmalar esnasında oraya yılar önce oraya inşaat yapılaması için uğraşan bilim adamı hafif kaçık bir şekilde çıkar. Binanın altındaki canlı ve çoğalan bir organizmadır. Amacı ise doğayı korumaktır. Bu organizmadan geçici olarak kurtulurlar ama yine doğayı katledenlerle için bu organizma iş başındadır.

Özetlemek gerekirse, ne heyecanlandıran, ne korkutan, he de göz dolduran bir film Something Beneath. Çok fazla boş vaktiniz yoksa uzak durun derim.

Yönetmen: 

Senaryo: 

Oyuncular:

Father Douglas Middleton
Deadmarsh
Khali Spence
Dr. Connolly
Lowell Kent

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0896040/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?