Sorular (mim)

Eskiden daha taze blogger iken sıkça yaptığımız “mim“lemek gibi bir olay vardı. Eskiyip 5. yılı doldurunca mim olayı da gitti tabi ki. Bu işi uzun süreli yapınca ya boş veriyorsunuz, yada sadece yazınızı yazıp çıkıyorsunuz. Ben sanırım ikincisi oldum. Şimdi Ruyayla‘dan mim gelmişken es geçmek olmaz. Cevaplamak bloggerlığın şanından sorular ise şöyle (bu arada üstüne alınan mimlensin şartlandırmıyorum: ) )

1-Mantığın mı yoksa Duyguların mı ön plandadır?
Bir zamanlar duygularım diyebilirdim ama şu anda kesinlikle mantığım. Mantık her zaman üstündür.

2-İnsanlar niye mutlu değiller? Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar?
Mutluluk kavramı sadece kaşılığı olan hüzünden kaynaklanmakta. Bu sebepten dolayı asıl olan hüzün her zaman insanın üstünde. Hüznün belli bir kalıbı olur ama mutluluğun yoktur. Mutluluk seçilebilir. Hüznün ise seçilebilir bir tarafı yoktur. Bu sebepten dolayı insanlar mutluluk dedikleri şeyin daha değişiğini daha fazlasını ararlar. Bu aç gözlülükten kaynaklanır.

3-Çok para harcayıp keşke almasaydım yada harcamasaydım dediğin bir şey var mı?
Son dönerde aldığım tüm elektronik aletler diyebilirim. Sonunda sürekli yenisi çıkıyor ve elimdekiler eskiyor.

4-Haklı olduğun bir konuda hakkını savunur musun yoksa susmak adalet mi dersin?
Genelde susma eylemini gerçekleştiririm. Tabi bu durum karşıdaki kurum ve kişilere göre değişir. Birde psikolojik durumuma göre.

5-Tok gözlü müsün yoksa her şeyim olsun diyenlerden misin?
Teori ve pratik olarak bunu ayırabiliriz. Teoride evet aç gözlüyüm her şeyim olsun derim. İş pratiğe gelince genelde uygulamam. Kafama takmam lazım.

One comment

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: