Spec Heaven The Movie

Keizoku 2: SPEC‘in devamı olarak çekilmiş film Spec Heaven The Movie. Hikaye aynı şekilde devam ediyor. Filmin aslında filmin iki bölümün birleştirilmesinden ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Yani filme yakışır bol aksiyonlu yada daha sağlam konulu bir hikaye yok ortada. Yine de eğlenceli bir film.

Saya ve Takeru son olaylardan sonra kendilerini toparlamışlar ve boş boş zaman geçirmektedirler. Olaylar neredeyse hiç yok denecek kadar azdır. Bu sebepten dolayı sıkıntıdan kendilerini hobilerine vermişlerdir. Bir gün onları teşkilattan üst düzey bir yönetici ziyaret eder. Bu ziyaret aslında bizim ekibe meydan okumadır çünkü bu kişileri güçleri olan kişiler kontrol etmektedirler.

Ekibimiz olayı araştırmaya başlar ve çok geçmeden Spec sahibi insanların yönetimi ele geçirip kaos ortamı yaratmak için saldırılarda bulunacağını öğrenirler. Ekibimiz bu oluşturulan örgütü ve başlarındaki kişiyi yakalamaya çalışır. Tabi iş biraz büyük olunca özel harekattan da birileri işe girer. Harekatın başındaki isimlerden biri ise Takeru’nun eski sevgilisi Misuzu’dur. İkisi uzun zamandan beri görüşmemektedirler. Misuzu’nun bir de küçük bir kızı vardır. Takeru bu kuzun kendisinden olduğunu düşünmektedir.

Saya ise işe odaklanmaya başlamıştır ancak ölen kardeşi birden ortaya çıkar ve onun da SPEC’li insanalr arasında katılmasını ister. Tabi ki bir kanun insanı olan Saya bunu kabul etmez ama işin içinde de bir iş vardır. Gerçekleri öğrenmek için Saya paçaları sıvar.

Kişisel hikayelerin yanında, dünyayı kurtarma hikayeleri de mevcut filmde. Ancak film biterken hiçte bittim der gibi değildi. Zaten anlatılanlar bölüm amirinin genç sevgilisine yazdığı mektuptan okunanlardı. Yani hikaye aslında gelecekte anlatılıyordu.

Yukarıda da belirttiğim gibi dizinin devamı niteliğinde. Tamamen bitirmiyor da diziyi. Aynı keyifle izlenebilecek ama bir sinema filmi olarak bakıldığında eksik bir şeyleri olan bir yapım Gekijouban SPEC: Ten. Diziyi izleyenler mutlaka filmi de izlemeli.

Yönetmen: 

Senaryo: 

Oyuncular:

Toma
Misuzu
Tsuda
Kotaro nonomura

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1881045/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?