Stage Fright

2014 yapımı filmin yönetmen koltuğunda  Jerome Sable var. Film IMDB’de 5,2 gibi bir puan almış. Tabi bu bende merak uyandırdı ve filmin başına bir hevesle geçtim. Ne yalan söyleyeyim film hevesim kursağımda kaldı. Film müzikal korku. Müzikal olması benim için hiç bir sorun teşkil etmezken film ne müzikal olarak gözümü doldurdu ne de korku olarak.

Şimdi filmi nereden eleştirmeye başlasam bilemedim. Aslında çok fazla yazacak bir şey de yok. Film müzikal olmasına rağmen ne müzikler ve de müzik içeren diyaloglar başarılıydı. Zaten filmin hikayesi de oldukça basitti. Bununla birlikte oyunculukları da çok başarılı bulduğumu söyleyemeyeceğim. Ne yalan söyleyeyim film benim için zaman kaybından başka bir şey değildi.

Film sahnede bir opera oyuncusunun öldürülmesi ile başlıyor. Güzel yıldız yeni sahnelenecek oyun için hazırlık yamaktadır. Tabi onun öldürülmesinden sonra lanetli diye tanımlanan oyun bir daha sahnelenmez. Yıldız arkasında iki tane de çocuk bırakmıştır. Aradan yıllar geçer. Yıldızın menajeri onun çocuklarına bakar ve büyütür. Tabi bu ölüm olayından sonra işleri de bozulur ve bu tarihten sonra çocuklar için bir kamp işletmeye başlar. Yıldızın çocukları da bu kampta mutfakta çalışmaya başlar.

Yıldızın öldüğü oyun provaları kamptakiler tarafından yeniden yapılmaya başlanır. Tam provalar esnasında insanlar ölmeye başlar. Oyun seçmelerine yıldızın kızı Camilla’da katılmış ve seçmeleri kazanmıştır. Provalar süresince cinayetlerde devam eder. Derken gösteri günü gelir çatar ve ünlü bir eleştirmen de oyunu izlemeye gelir. Ancak katil bu günde cinayetlerini sürdürmektedir. Her şeye rağmen gösteri devam eder.

Filmin sıradan bir konusu ve saçma sapan işlenişi var. Kötü adamın metal müzik yapmasıyla da ironi yapılmış. Açıkçası ben elektro gitarlı vokalleri diğerlerinde daha keyif alarak izledim. Özetlemek gerekirse olmamış bir film Stage Fright. Uzak durun derim.

Yönetmen: Jerome Sable

Senaryo: Jerome SableEli Batalion

Oyuncular:

Minnie Driver
Kylie Swanson
Meat Loaf
Roger McCall
Allie MacDonald
Camilla Swanson
Douglas Smith
Buddy Swanson
Kent Nolan
Joel Hopton

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2190838/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?