Survival Of The Dead

Tamam, zombileri vampirleri seviyoruz dedik ama bu kadarı da akla zarar. Tabi yönetmen George A. Romero olduğunda zombilerin her türlü varyasyonunu görmek mümkün. Survival Of The Dead’te de silah kullananlarını görüyoruz. Tabi onlarca yıldır aptal zombi imajını yıkmamız lazım.

Filmin hikayesi oldukça karışık. Hikaye karışık olunca kurguda aynı şekilde ilerliyor. Sırf aksiyon olsun diye gereksiz insanlar serpiştirilmiş filme. Hiç bir karakterin amacı yok. Ana karakter gibi görünenler ara, ara karakter gibi görünenler ise ana karakter değil. Hayır bu filmde ana karakter yok. Kimin ne olduğu da belli değil açıkçası.

Amerikada bir salgın olmuş ve halkın büyük bir çoğunluğu zombiye dönüşmüştür. Kuzey Amerika’daki bir ada kasabasında da durum farksızdır. Ancak burada birbirine düşman iki kişi yaşamaktadır. Fikir ve düşünceleri ayrıdır. İkisi de birbirine üstün olduğunu ispatlama yolundadır. Tabi bütün bu olan bitenler onların bu üstünlük savaşını kesmez.

Birisi zombilerin eğitilebileceğini düşünürken, diğeri bunun imkansız olduğunu ve onların öldürülmesi gerektiğini söyler. Bu elemanlardan zombilerin öldürülmesi gerektiğini savunan, yeterince adamı kalmadığı için adadan sürülür. Diğeri ise seyahat eden bir grup askeri kandırarak adaya getirtir ve hesaplaşma başlar.

Zombilerden çok insanların birbirini öldürdüğü bir film Survival Of The Dead. Ben pek anlam yükleyemedim filme. Bu sebepten dolayı ne olup ne bittiğini tam anlamıyla yazamıyorum. Filmden hatırımda kalan tek şey zombilerin akıllanmaya başladığı, insana değilde ata saldırdıkları. Eh eğitim şart demişler…

Hikayesi, kurgusu, müzikleri ve oyunculuklarıyla bir baltaya sap olmayan film Survival Of The Dead. İzlemek büyük bir zaman kaybı. Anlamsızca akan görüntüler serisi karşımızda.

Yönetmen ve Senarist: George A. Romero

Oyuncular:

Alan Van Sprang
Sarge Nicotine Crockett
Kenneth Welsh
Patrick O’Flynn
Kathleen Munroe
Janet / Jane O’Flynn
Devon Bostick
Boy
Richard Fitzpatrick
Seamus Muldoon
Athena Karkanis
Tomboy

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1134854/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?