Tai Hong Tai Hien

Tayland seyahatinden sonra (yazmaya niyetliyim ama tembellik işte) arayı çok fazla soğutmayayım diye bir film izleyeyim dedim. Eh tabi ki Tayland deyince de korku filmleri meşhur. Hatta sinemada gidecektim bir filme ama kısmet olmadı. Neyse döndüğümde bu açığı kapatmak için oturdum bu filmi izlemeye başladım. Filmden aklımda ne kaldı diye sorarsanız çok net bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak filmde dört hikaye var ve benim aklımda kalan ve en keyif aldığım dördüncü hikaye.

İlk hikaye bir intikam hikayesi. Hayalet kişisi kendini aldatan sevgilisi ve kız arkadaşını öldürür. Kız yaşarken sevgilisinin kendisini aldattığını öğrenir. Bu şok durumunda yolculuk yaparken de kaza yaparak ölür. Tabi ruhu intikam almak için geri döner. Hem sevgilisini hemde onun kız arkadaşını aynı şekilde kazada öldürür. 

İkinci hikaye ise benim oldukça keyif aldığım hikayelerden biri. Üç arkadaş eğlenmek için bir genel eve giderler ancak bu genel ev biraz tuhaftır. Neyse içeri girerler bir kız seçerler. Odaya çıkarlar ve kız odaya gelir. Kız odaya gelince içlerinden biri kızı kaçırır. Aslında anlaşmışlardır. Diğer iki arkadaş kandırılmış bir halde orada kalır. İki arkadaş kaçamaya çalışırken yakayı ele verir. Onları yakalayan ve orada çalışan bir çocukta işe bulaşır ve üçlü kaçmaya çalışır. Tabi kaçarken başlarına gelmedik kalmaz. Tabi tüm bu uğraş sırasında kendilerinin öldüklerini öğrenirler. Ancak filmin en eğlenceli hikayesi bu.

Üçüncü hikaye ise bir otel odasında geçer. Bir çift burada kalmaktadır. Muhtemelen tek gecelik ilişkilerden biridir. Gecenin sonunda adam kadını öldürür. Daha sonra buraya gitar çalan bir çocuk yerleşir. Çocuğun bulunduğu odada klima düzgün çalışmamakta ve çocuk garip sesler duymaktadır. Bu seslerin ve izlerin peşinden giderek cesedi bulur.

Dördüncü hikaye ise bir seri katilin hikayesidir. Çocuk önce kız arkadaşını sonra başkalarını öldürmeye başlar. Açıkçası filmde hatırlayamadığım tek hikaye bu. Sanıyorum pek dikkatimi çekmedi.

Öyle çok korkutacak film değil genel anlamda. Klasik Tayland filmlerinden biri karşımızda. Çok fazla bir özelliği yok. Merakınız varsa izleyin. Yoksa bulaşmayın derim.

Yönetmen: Poj ArnonAchira NokthetThanadol NualsuthThanatat Sookcharoen

Oyuncular:

Pimchanok Leuwisetpaiboon
Pitchaya Nitipaisankul
Manatsanun Phanlerdwongsakul
Pharanyu Rojanawuthitham
Padung Songsang

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3465208/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?