Tales of an Ancient Empire

İnsan kadroda Val Kilmer, Kevin Sorbo‘ı görünce iyi bir film bekliyor. Hani çok iyi olmasa da aksiyon düzeyi yerinde normale yakın bir film beklemek tabiki hakkım.. Ancak film tam anlamıyla hayal kırıklığı. Hadi mekana ve konu ilgi çekici desem senaryo ve oyunculuk işi götüremiyor.

Filmimiz vampir filmi. Bir hikaye var elbet ancak film boyunca güzel kızlar zaten sönük olan hikayeye odaklanmamızı zorlaştırıyor. Filmde de zaten başka bir şey yok. Eski bir hikayeye göre iki kız kardeşi anlatıyor film öncelikle. Anneleri ayrı babaları farklı olan iki kız kardeşin hikayesi. Bİri karanlık tarafta bir vampir, diğeri ise bir prenses olmuştur. Ancak ikisi birbirleri savaşırlar. Karanlık taraf yenilir ve hapsedilir.

Aradan yıllar geçer. Filmimiz de burada başlar. Xia’nın ablası krallığın başındadır. Ancak o uyuyan kötü güç saldırıya geçiği tüm insanları ele geçirince ablası Xia’yı krallığı kurtarması için gönderir. Onu gönderirken de annelerinin aynı babalarının ise farklı olduğunu söyler. Bu kötü gücün yok olmasını sağlayabilecek tek kişi ise babasıdır. Xia hiç tanımadığı babasını bulmak için yola koyulur. Tabi tek varisi öldürmek içinde bir vampir topluluğu arkasındadır.

Xia yolculuğu esnasında diğer kardeşlerine de rastlar. Her biri de farklı bir kadındandır. Onları da alır ve babasını bulmaya koyulurlar. Tabi yol süresince başlarına gelen olayları da izleriz. Basit efektler, mekan ve kostüm tasarımları, aksiyon sahneleri ile aslında film zaman ayrılmayacak türden. Diyaloglar, senaryo da aynı şekilde. Biraz erotik yapısı güzel kızları için izlemeye değer diyorsanız o başka tabi…

Film de bir garip bitiyor. Aslında bitmiyorda devamı olduğu belli çünkü yolda kalıyorlar. Sonra bu salak filmin devamı nasıl olur diye dövünüyorsunuz. B movie desem değil, normal film desem o da değil… İşte böyle bir film…

Yönetmen: Albert Pyun

Senaryo: Cynthia Curnan


Val Kilmer
Rollo

Whitney Able
Xia

Kevin Sorbo
Aedan

Ralf Moeller
General Hafez

Melissa Ordway
Princess Tanis

Matthew Willig
Giant Iberian

Linkler:

http://www.talesofanancientempire.com/

http://www.imdb.com/title/tt1136688/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?