Ted

Son dönem izlediğim en eğlenceli filmlerden biri de Ted’di. Zaten filmin yönetmenine baktığımızda filmin eğlenceli olmaması imkansız. Filmin senaryo ve yönetim koltuğunda Family Guy‘dan tanıdığımız Seth MacFarlane var. Seth MacFarlane yine orijinal bir fikirle geliyor karşımıza. Ancak bana film sanki bir dizi gibi düşünülmüş sonradan filme çevrilmiş gibi geldi. Bu sebepten dolayı espriler az tutulmuş ve bazı sahneler kısa kesilmiş.

Konu oldukça sapma tabi Seth MacFarlane’den çokta mantıklı şeyler beklemiyoruz. Buna rağmen oldukça da komik. Film oldukça akıcı şekilde ilerliyor. Ancak finale doğru klasik aşk filmlerine bağlaması beni biraz üzdü. Film bir çocuk filmi gibi başlarken, ergen aşk filmi gibi bitiyor. Tamam hikayede aşk galip gelebilirdi ama finalin sıradan olması böyle bir filmde beni rahatsız etti.

Bir çok sahne insanı kahkahaya boğmasa da tebessümle izlenmesine sebep oluyor. Ted’in patronla konuşma sahnesinden tutun, sevgilisi ile hatta kadınlarla diyalogları oldukça eğlenceli ve başarılıydı. Kesinlikle komik ve iyi bir karakter yaratılmış. Brian gibi bir şey çıkmış karşımıza.

Ted oldukça başarılı bir şekilde otutturulmuş filme. Animasyon olduğu kesinlikle belli olmuyor. Müzikler ve oyunculuklar da oldukça başarılı. Zaten zorlayacak bri rol de yok oyuncular için. Filmi izlemek için bir neden de filmde Mila Kunis‘in olması. Zaten varlığı yeter.

Konuyu kısaca özetlemek gerekirse, John Bennett sessiz ve yalnız bir çocuktur. Sokakta kimse onunla oynamak istemez. John yalnızlık içindeyken yeni yıl gecesi ailesinin aldığı bir ayıya sarılarak yatar. O gece ayısının gerçek ve bir ömür boyu arkadaş olmalarını ister. Sabah uyandığındaysa ayısı canlanmış ve konuşmaya başlamıştır. John ve Ted aralarında bir söz verirler ömür boyu arkadaş olacaklardır.

Aradan yıllar geçer. İnsanlar oyuncak bir ayının canlanmasına başta rağbet göstermişlerdir ama zamanla onlar için bu normal gelmeye başlamıştır. Ted ile John beraber yaşamaya başlarlar. Ancak John’un Lori adında bir sevgilisi vardır ve onunla beraber olamak istemektedir. Buna de en büyük engel Ted’dir. John aşkı ve dostu arasında gidip gelmeye başlar.

Özetlemek gerekirse,  eğlenceli bir film Ted. Keyifsiz bir anda izlendiğinde kesinlikle keyiflendirici bir özelliğe sahip. Belirttiğim gibi final biraz romantik komedi kıvamına kaysa da genel anlamda tatmin edici. İzleyin derim.

Yönetmen: Seth MacFarlane

Senaryo: Seth MacFarlaneAlec SulkinWellesley Wild

Oyuncular:

Mark Wahlberg
John Bennett
Mila Kunis
Lori Collins
Seth MacFarlane
Ted (ses)
Joel McHale
Rex
Giovanni Ribisi
Donny
Patrick Warburton
Guy

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1637725/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?