Tekken

Çocukluğumuzdan beri gönlümüze taht kuran bir oyunun beyaz perdeye yansımış hali karşımızda. Tabi küçüklüğümüzden olduğu ve zamanımızı sürekli bu oyunla geçirdiğimiz için insan daha çok şey bekliyor ama karşımıza çıkan tam anlamıyla hayal kırıklığı. Filmde dövüş sahneleri dışında hiç bir şey yok.

Aslında dövüş sahnelerinde de bir şey yok. İzlerken ah şu hareket iyiydi bu süperdi demiyorsunuz çünkü hepsi sıradan. Ancak filmde bayanların dövüş sahnesi güzel. Film geneline baktığımda aklımda kalan sahneler sadece bunlar. Diyaloglar az ve yetersiz. Biz dövüş filmi çekiyoruz diyaloğa ne gerek var demişler sanki. Senaryoda bir çok tutarsızlık, boşluk boy göstermekte. Öyle bizi hayretle izletecek çekimlerde yok filmde. Peki ne var? Benim gibi yaşı gelmişleri tatmin etmez ama çocukların severek izleyeceği dövüş sahneler.

Film Jin Kazama’nın başından geçenleri anlatıyor. Tabi burada bilenler bu nasıl Jin diye serzenişte bulunacaklardır. Öyle işte cılız bir şey…Zaten film Jin ile Kazuya arasında geçiyor diğer karakterler ise figüran kalmış. Christie Monteiro ile Jin’in sevgili olması da ayrı bir konu zaten.

Jin, Tekken dışında yaşamaktadır. Hayali, Tekken de dövüşmektir. Annesi bunu yasaklamıştır, ancak annesinin Tekken tarafından öldürülmesinden sonra Jin seçmelere katılır Tekken’de dövüşmeye başlar. Tabi işler beklediği gibi gitmez. Jin iyi bir dövüşçüdür finale kadar da gider ama Tekken’in varisi Kazuya’nın oğlu olduğunu öğrenir. Kazuya ise Tekken’e varis olan birini öğrenince oğlunu öldürtmeye çalışır. Banasına karşı ayaklanır. Final maçı ise Jin ve Kazuya arasında olur.

Hızlı bir geçişle sadece dövüş sahneleri izlenecek bir film… Yoksa vakit ayırmaya gerek yok.

Yönetmen: Dwight H. Little

Senarist: Alan B. McElroy

Oyuncular:


Jon Foo
Jin Kazama

Kelly Overton
Christie Monteiro

Cary-Hiroyuki Tagawa
Heihachi Mishima

Darrin Dewitt Henson
Raven

Luke Goss
Steve Fox

Mircea Monroe
Kara

Tamlyn Tomita
Jun Kazama

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0411951/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: