Televizyonculuk anlayışınla brovo Show Tv

Aslında öyle haber maberle ilgili değil konu. Yayın akışı bir o kadar da yayıncılık akışı ile ilgili. Semum araştırmalarım arasında, Semum ile en çok kıyaslanan film aynı dönem çıkmaları itibariyle Taylan Biraderlerin Küçük Kıyamet filmiydi. Hal böyle olunca Küçük Kıyameti bünyem çok izlemek ister olmuştu.
Gazeteyi karıştırırken dün Show Tv‘nin filmi 22:45’te yayınlayacağını gördüm. Eh bu tam olmuştu çünkü filmi izleyebilecektim. Yani “cuk” diye oturmuştu. Film zamanı geldi çattı hala oynayan Jurassic Park 2 ve sanırım film ortalarda. İnternet sitesine baktım film saati doğru. Tereddüte düşmüştüm saati mi yanlış gördüm diye defalarca baktım. En sonunda Show Tv’nin sitesinin görüntüsünü aldım burada yayınlamak için. Bakınız 22:45.
En son da yanda görüntüsünü yakaladığım saate kadar bekleyebildim Sora yattım.

Bir ara gözümü açtığımda film yeni başlıyordu. Meraktan saate baktım. 00:25.

Yuh diyorum yaklaşık iki saat gecikme. BU kadarda olmaz. Gerçi her 15 dakikalık görüntü arasına 20 dakika reklam koyarsanız olacağı bu ama bu nasıl lakayit bir yayın biçimidir. İnsanlar bazen programlarını tv programlarına göre yapabliyor. Filmi izleyip bitirmeye kalksam 90 dakikalık film reklamlarla benim karşıma 180 dakika olarak çıkacaktı. Haydi bakalım sonra kalk git işe. Yatıyorum kalkıyorum CNBC-e var diyorum da kendimi avutuyorum.
Lanet olsun şöyle televizyonculuk yapanlara ve bu kanallar çok izleniyor…

4 Comments

 1. noreply@blogger.com (pRncfRn)

  :))
  Tüm televizyonların yaptığı birşey bu zaten, filmi sinemada izlemiştim o akşam sonuna yetiştiğim için çok üzüldüm, gerçekten çok beğenmiştim çünkü. Yani tabii ki bir 'The Day After Tomorrow' gibi gerilimle dolu ve harika değildi ama ellerindeki olanakları iyi kullandıkları bir film.
  Bilmiyorum izlediğim yeni nesil Türk filmlerini çok seviyorum ben -hepsini değil tabi dabbe den nefret etmiştim- belki de endüstrinin gelişmesini çok istediğimdendir…

 2. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  @pRncfRn
  filmi her ne yapıp edip izleyeceğim çok merak ettim. Türk sineması konusunda seninle hem fikirim. Eleştriler yapıcı olmalı, kokku ve fantazi türü bizim sinemamız için yani bir olgu ve bunu yapan çok az kişi var ve biz onları yargılamadan infaz ediyoruz. biraz daha yapıcı olmalıyız. hiç bir filmimiz amerikan filmleriyle kıyaslanamaz onların sinema sektöründe geldikleri nookta belli. semum yazısında da belirttiğim gibi kötü filmi de sadece amerikalılar yapabilir ve bizim filmlerden daha beterleri var.
  bizim kültürümüzde korku filmi olacak çok şey var. belkide halk bunları kaldıramayacağı için gün ışığına çıkmasını istemiyor ve böyle acımasız eleştrilerle insanları şartlandırarak onları çokertmeye çalışıyor. Bence türk korku/fantazi sinemasının geleceği açık ama yılmadıkları takdirde. bir de yapımları bireysel olarak görüyorum artık ben. bir Ceylan'ın başarısı ile biz sevinmemeliyiz yada başka birinin, çünkü onlar kişisel başarıdır. bu devler onlartın başarısı için pek birşey yapmamıştır. bu başka konu neyse 🙂

  @gaykedi
  evet aslında gecikmeler olduğunu biliyordum ama 2 saate varan bir gecikme beklemiyordum. resmen dumura uğradım. trt'nin yapması ise gelinen son noktayı gösteriyor. rtük abuk sabuk sansürlerle uğraşacağına birde şu tv kanallarının yayın akışlarıyla uğraşsa çok güzel olacak aslında. bün tv8'de "kurtadam avı" adlı bir film izliyorum her yeri mozaiklemişler. saat 23:00'ü geçmiş. bu nedir ya bu halk çocuklarına film izettiremeyecek kadar aciz mi de herşey mozaikleniyor. bnıraksınlar şu işleri de adam gibi film izleyelim zaten iki üç kanla var adam gibi program izleyeceğimiz…

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: