tembellikten kurtulmanın 13 altın kuralı

Simpsons

Oh sen de kişisel gelişim olaylarına girmişsin diyenleriniz olur belki. Öyle demeyin bu işte acayip para var. Öyle ki roman, öykü bastıramıyorken, kişisel gelişim ve şu gezi kitapları için yayınevleri sıraya giriyor. Hal böyleyken biraz rota değiştirmek kötü bir şey değil.

O kadar şey dedim demesine ama şuraya yazacak çok bir şey bulamadım. Hem internette araştırdım öyle 13 şey falan yok. Mesela 12 var 15 var. Bana mı denk gelmedi bilmiyorum. Lakin bu sorunun cevabı varsa bana da söyleyin. Şimdi plan yap falan yazıyorlar ama arkadaşım zaten onu yapmakta bir sorun onu yapsam zaten tembelliği üzerimden atmış olurum.

Çeşitli şeyler de var. Hatta geçenlerde duymuştum bu uzak doğudan gelen Kaizen’i varmış. Tam dedim nedir ne değildir bu bana tanıdık geliyor bir bakayım derken soluğu şirket tuvaletinde aldım. Telefondan bakmaya başladım. “Change for Good” falan yazıyor. Şimdi bu daha çok iş içinmiş ama sonuçta yaşantımız da iş için değil mi? Çalışmayacaksak neden yaşıyoruz? (düşünceli smile)

Artık ayaklarım uyuşana kadar oturdum ve ne varsa yazılan okudum. Artık klozetten kalkamıyor haldeydim. Güç bela kalktım İstanbul zilleri gibi titreyen iki adımımı zorlukla attım. Ayrıntıya girmeyeyim arada malum neler yapılacağını biliyorsunuzdur toparladım ve sifonu çektim. Daha doğrusu bastım.

Sizde de öylemi bilmiyorum ama ben gidenlerin arkasından hep bakarım. Bunun ne olduğunu hiç mi hiç önemi yok. Eş, dost, sevgili, araba, hayat, bok… Ana o arada ne göreyim? Bizim otomatik dönen klozet örtüsünün üzerinde “Kaizen temizlik” yazıyor. Ben demek bunu oradan hatırlıyormuşum. Eh tabi ne oldu dersiniz? Bende Kaizen’e karşı hiçbir saygı kalmadı. Az önce ikisinin arasından sıçtım ya ben…

Hal böyle olunca benim bu okuma emeklerim bile boşa gitti. E şimdi ne yapayım? Sinirlendim bende ve yine tembelliğe devam ediyorum.

Eh tabi varsa önerileriniz, yapacağım bir şeyler yorumlara yazabilirsiniz.

(Aslında başlayınca da maşallah yazıyormuşum.)


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?