The A Team

Küçüklüğümün bir numaralı dizileri arasındaydı A Takımı. Tabi bir dönemin kasıp kavuran dizisini şimdiye kadar beyaz perdeye uyarlamamaları büyük eksikti. Ama diyorum ki keşke o dönemde o oyuncularla uyarlasalarmış. Yeni A Takımı bize ne veriyor diye sorarsak, klasik aksiyondan başka bir şey vermiyor diyebilirim.

Film, elemanlarımızın neden suçlandığı ile başlamış. Tabi devamı gelecek şekilde de sonlandırılmış. Karakterlerin birbirleri ile tanışması, oluştukları mükemmel takım, onlara oynana oyun ve kendilerini aka çıkarma çabaları. Filmimizin özeti bu. Tabi film çok abartı olmuş. Biz Amerikalılar süper askeriz, çeşitli ırkçı söylevler pek sıradan bir senaryo karşımızda. Çok düşünülmemiş. Biz aksiyonun dozunu yüksek tutalım gerisi kolay diye düşünülmüş.

Tabi bu yapı diziden kesinlikle farklı. Karakterlerin, isimleri dışında kendileri de dizideki karakterlere benzemiyor.  Serti az sert, çapkını az çapkın, delisi az deli…. Dizi deki o tadı vermiyor bize hiç biri. Dizideki karakterler ne kadar sempatikse filmdekiler de o kadar antipatik. Yada biraz olaya taraflı bakarak ben onları bu şekilde görüyorum. Ancak diziyi ve filmi izleyenler ne demek istediğimi anlayacakardır.

Film aksiyon açısından bekleneni veriyor. Hatta son dönemdeki en iyi aksiyonlar arasında. Oldukça da eğlenceli. Tabi saçma sahneler yok değil. Senaryo da fena değil ancak diyaloglar gereksiz uzatılırken yukarıda belirttiğim gibi, ırkçılık ve milliyetçilikler de mevcut. Belki de buradan sonra A Takımı sadece mazlumların yanında yer almayı seçiyor. Boş vakitte izlenebilecek bir film.

Yönetmen: Joe Carnahan

Senaryo:

Joe Carnahan
Brian Bloom
Skip Woods
Frank Lupo dizi
Stephen J. Cannell dizi

Oyuncular:

Liam Neeson Colonel Hannibal Smith
Bradley Cooper Lt. ‘Faceman’ Peck
Jessica Biel Charissa Sosa
Quinton ‘Rampage’ Jackson B.A. Baracus
Sharlto Copley Captain H.M. Murdock
Patrick Wilson Lynch

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0429493/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: