The Atticus Institute

Filmin senaryosunu Chris Sparling yazmış. Chris Sparling aynı zamanda filmin senaristi. Son dönem korku, gerilim filmleri arasından da sıyrılmayı başarıyor. Ancak film sanıyorum Türkiye’de vizyona girmedi. Şöyle bir düşündüğümde zaten Türk sinema izleyicisine pek pek uyduğunu düşünmüyorum filmin. 

Film gerilim konusunda başarılı. El kamera kullanımı filmin hikayesi açısından güzel olmuş. Mekan ve mekana uyumlu görsellik oldukça başarılı. Filmin atmosferine kolaylıkla girebiliyorsunuz.

Bir üniversitenin laboratuvarında parapsikolojik çalışmalar yapmaktadır. Günün birinde buraya bir kadın gelir. Kadının bazı güçleri vardır. Nesneleri dokunmadan hareket ettirebilmektedir. Tabi bu durum öncelikle çalışmayı yapanları sevindirir. Sonunda ellerinde somut bir delil vardır. Kadın zamanla o kadar güçlenir ki, projeyi yürüten doktorlar bu gidişattan korkarak durumu orduya haber verir. Bu dakikadan sonra da ordu ve bütün gizli örgütler bu kadınla ilgilenmeye başlar.

Bu sırada soğuk savaş devam etmektedir ve ordu bu kadını silah olarak kullanmak ister. Ancak kadın üzerinde yapılan deneyler sebebi ile iyice zıvanadan çıkmıştır. Olaylar ilerledikçe kadının aslında bir güce sahip olmadığı, ona bir şeytanın musallat olduğunu öğrenirler. Bu kadını kontrol edemeyen ekip ondan kurtulmaya çalışır. Bu sırada deneyimledikleri çok farklı şeyler olur.

Filmin gerilim dozu fena değil. Korku bakımından bir şey vermese de, gerilimi filmin izlenmesinde ayakta durmasında yardımcı oluyor. Oyunculuklar iyiydi. Bilhassa Rya Kihlstedt‘in oyunculuğu göz dolduruyordu. Özetlemek gerekirse, çok fazla beklentiye girmeden izlenebilir bir film The Atticus Institute.

Senaryo – Yönetmen: Chris Sparling

Oyuncular:

Rya Kihlstedt
Judith Winstead
William Mapother
Dr. Henry West
Sharon Maughan
Susan Gorman
Harry Groener
Lawrence Henault
John Rubinstein
Marcus Wheeler

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3280916/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?