The Expendables 2

Filmin ikincisi de geldi. Zaten geleli çok olmuştu ama ben yazmaya yeni fırsat buluyorum tabi. Şimdi bu film bize ne veriyor onu söyleyeceğim. Aslında maksadım yazıyı uzatmak. Film hakkında söylenecek çok bir şey yok. Film bize ne veriyor da kalmıştım. İlk filmden bir farkı yok. Büyük bir aksiyon ve Amerikan propagandası.

Tabi ben bunlara takılmıyorum benim için film önemli. Bu filmde ilk filme oranla aksiyon daha fazla. Kadroda da büyük ilaveler var. Chuck NorrisJean-Claude Van Damme. Yani bizim dönemin olmazsa olmazlarının geçlik döneminin vurdulu kırdılı ilahları bu filmde. Zaten geçlerin gidip filmi izleyeceğini/izlemiş olduğunu düşünmüyorum. Varsa yoksa bizim dönem için bu film.

Tabi gelenler olduğu gibi aynı zamanda gidenler de var. İlk filmin kötü adamlarına ek olarak, Mickey Rourke bu filmde yok. Jet Li ise aksiyon sahnelerinde yok. Senaryo yine çok düşünülmemiş. Zaten bu kadar adamı bir araya toplamışım ne gerek var senaryoya edasını yine görebiliriz. Filmde yine esas oğlanımız, botokslu  Sylvester Stallone. Kendisini seviyoruz.

Hikeye bir önceki ile aynı yine bu iş için bir ada seçilmiş. Aslında bu filmde bir Chuck Norris’in bütün hepsine bedel oluğunu görüyoruz. Finalde aslında ilk filmde beklediğimiz olay gerçekleşiyor. Tüm ekibi yediden yetmişe çarpışırken görüyoruz. Ne büyük zevktir.

Özetlemek gerekirse işte bol aksiyon yine bizlerle. Kadro ve bol aksiyon için izlenir Oscarlık bir film değil ancak Oscar bile alabilir. Merakla üçüncü filmi bekliyoruz. Hayırlısı olsun. İzleyiniz. Hatırlatmak lazım bu filmin yönetmeni Simon West. Ancak pek fark var mı Sylvester Stallone‘dan emin değilim.

Yönetmen: Simon West

Senaryo: Richard WenkSylvester StalloneKen KaufmanDavid AgostoRichard WenkDave Callaham

Oyuncular:

Sylvester Stallone Barney Ross
Jason Statham Lee Christmas
Jean-Claude Van Damme Vilain
Jet Li Yin Yang
Dolph Lundgren Gunnar Jensen
Chuck Norris Booker
Bruce Willis Church
Arnold Schwarzenegger Trench
Terry Crews Hale Caesar
Randy Couture Toll Road
Liam Hemsworth Bill The Kid

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1764651/

http://www.theexpendables2film.com

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: