The Flash

Benim Flash ile tanışmam çocukluk dönemlerine 90’lara dayanır. O zaman televizyonlarda Flash vardı. Tabi akabinde bunun bir DC Comics çizgi romanı olduğunu öğrendim ve o dönemin şartlarıyla çizgi romanları okumaya çabaladım tabi ki herkes gibi. Son dönem bir Flash vardı neden onu tekrar çekmiyorlar diye düşünürken karşıma 2014 yapımı Flash çıktı. Bu duruma çok mutlu olduğumu söylemeliyim.

Başlarda yadırgamadım desem yalan olur. Beni bıraktığım dönemlerde daha az teknolojik olan Flash günümüze uyarlanmış, eskiden sadece radyo ve televizyon, gazete ile haber alınırken işe cep telefonları ve internet girmiş. Tabi biz bu kadar gelişirken Flash’ın geri kalması olmazdı. Sonuçta aynı şekilde onlarında da zamanda ilerlemesi gerekiyordu. Bu yadırgama bende çok kısa sürdü.

Flash yeteneğini kazandıktan sonra suçlularla savaşa girdi her bölümde farklı bir maceraya atıldı. Dizinin bu bölümleri oldukça güzel ve dikkat çekiciydi. Bunlarla birlikte ana hikaye alttan alttan çok başarılı bir şekilde dokundu. Ben Eobard Thawn gerçeği ortaya çıkmaz bir iki sezon bu şekilde bizi oyalarlar diye düşünürken birden gerçek ortaya çıktı ve nihayetine vardı bile. Ben bunun şoku içerisinde nasıl ilerleyecek dizi diye merak ederken ikinci sezon içinse paralel evren temelleri atıldı ve şunu anladım ikinci sezon bizi daha çok karmaşa bekliyor. Tabi bunu umut ediyorum. Yoksa sanki karakterler bana daha çok ergenlere hitap ediyormuş gibi gelmişti.

Karakterler demişken karakterlerin bilhassa Barry Allen’ın çok genç göstermesi beni tereddüte düşürmüştü ama sonradan alıştım. Gözüme genç görünen karakterler sanki biraz daha ergen Flash’ı olacakmış izlenimi yarattı gözümde ama yanılmışım.

Kısaca hikayeyi ve sezonu özetleyeyim. Buradan sonrasını diziyi izlemeyenler ve izlemek isteyenler temkinli okursa iyi olur.

Barry Allen, Central City polis merkezinde olay yeri inceleme olarak çalışan biridir. Bu mesleği seçmelerindeki asıl amacı ise yıllar önce doğa üstü bir şekilde öldürülen annesinin gerçek katilini bulup bu suçla suçlanan babasını hapisten kurtarmaktır. Her şey sıradan bir şekilde devam ederken STAR Endüstrilerin’de Dr. Harrison Wells parçacık hızlandırıcısı deneyini yaparken, bir hata nedeni ile hızlandırıcı patlar ve bu patlama havada değişimlere sebep olur. Çakan bir şimşekte Barry yaralanır ve yoğun bakıma girer. Yedi ay kadar komada yatan Barry sonunda uyanır. Onu büyüten Joe West tarafından Barry STAR laboratuvarına getirilmiştir.

Burada yapılan inceleme ve araştırmalar sonunda şimşeğin de etkisiyle Barry’nin hücrelerinin aşırı derecede hızlı yenilendiği görülür çok hızlı hareket etmekte ve çok hızlı iyileşmektedir. Barry bu özelliğini suçluları yakalamakta kullanır. Ona da bu konuda Dr. Harrison Wells,Cisco Ramon, Caitlin Snow yardımcı olur. Bu esnada Barry kendisi gibi meta insanların olduğunu da keşfeder. Annesinin ölümünü de araştırırken ortaya bir Zıt Flash çıkar. Yatıkları araştırmalardan sonra Harrison Wells’in Zıt Flash olduğunu öğrenirler ve onun gerçek kimliğini ortaya çıkarmak için uğraşırlar. Harrison Wells aslında yıllar önce ölmüştür ve yerine gelecekten gelen Eobard Thawne geçmiştir. Ekip bunu keşfeder.

Dizi güzel ve keyifli akıyor. İlk sezonun 23 bölüm olduğunu söylemeliyim. Bu şekilde hikaye yavaş ilerlerken temelleri de sağlam bir şekilde atılmış oluyor. Gerçi elimizde Flash gibi sağlam bir karakter var. Hikaye onda bol. Eobard Thawne olayı çözüldü ama ikinci sezon karşımıza ne çıkacak merak ediyorum. Tüm temennim paralel evrenler arası dolaşmak.

Yaratıcı:Greg Berlanti, Geoff Johns, Andrew Kreisberg

Oyuncular:

Grant Gustin
 Barry Allen
Candice Patton
 Iris West
Danielle Panabaker
 Caitlin Snow
Carlos Valdes
 Cisco Ramon
Tom Cavanagh
 Dr. Harrison Wells
Jesse L. Martin
 Dedektif Joe West

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3107288/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: