The Gates

Uzun sürede bitirdiğim bir ABC dizisi The Gates. Dizi 2010 Haziran ayında başlamış ve ilk sezonda öylece kalmış. Daha sonra dizinin devam etmeme kararı çıkmış. Daha ilk bölümlerinden dizinin çok iş yapmayacağını anlıyorsunuz ama 13 bölüm kadar dayanması da beni merak içinde bıraktı. Tam dizi kıvamına geliyor derken sezon finali dolayısı ile dizinin finali oldu.

Nick Monohan polistir ve adam öldürmenin psikolojisi ile mesleğinde ve hayatında sorunlar yaşamaktadır. The Gates adında bir yerleşim yerinden iş teklifi alır. Burada sadece seçkin insanlar yaşamaktadır. Nick Monohan buranın elit olması, fazla sorun yaşanmayacağı sebebi ile, daha önemlisi yeni bir başlangıç için ailesi ile birlikte The Gates’e taşınır. The Gates’de herkes için her şey iyi gitmektedir. Karısı, çocukları ve kendisi de burada mutludur.

Bir süre sonra aslında komşularının ve bu kasaba sakinlerinin normal olmadıklarını fark eder. Aslında burada yaşayan insanalar doğa üstü yaratıklardır. Kurt adamlar, vampirler, cadılar,  succubuslar vs… Tabi burum böyle olunca işler biraz karışır. Nick Monohan karısı ve çocuklarını korumaya çalışır.

Dizi genelde vampir ve kurt adam ağırlıklı geçiyor ve bildiğimiz dışında bir şey vermiyor. Her bölüm cinayet çözmeye odaklanmış. Buna doğa üstü güçlerin de etkisi var ama çözüm metotları işlenen olaylar oldukça basit. Bu sebepten dolayı hikaye izlerken insanı sıkıyor. Bölümlerin aksiyon düzeyinin düşük olması dizide keyifli bir seyir oluşturmuyor. Sadece bölüm geçsin diye yazılmış hikayeler mevcut.

Hikaye heyecanını son bölümde arttırıyor arttırmasına ama iş işten geçmiş oluyor. Bu sebepten dolayı da dizi şey gibi ortada kalıyor. Gereksiz bölümlerle uğraşmayıp bu bölümü sezon ortasına çekip, aksiyonu arttırsalarmış daha iyi olacakmış. Sonuçta dizin üzerinden iki sene geçmiş konuşmanın pek bir anlamı yok.

Olmamış bir dizi The Gates. Bence haberiniz yokmuş gibi davranabilirsiniz.

Oluşturanlar: Richard HatemGrant Scharbo

Oyuncular:

Rhona Mitra
Claire Radcliff
Frank Grillo
Nick Monohan
Marisol Nichols
Sarah Monohan
Luke Mably
Dylan Radcliff
Travis Caldwell
Charlie Monohan
Skyler Samuels
Andie Bates
Chandra West
Devon

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1599357/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?