The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia 2013 yapımı The Haunting in Connecticut ‘un ikinci filmi olma özelliğine sahip. Her devam filmi gibi bu filmde olmamış. İlk filmin başarılı olduğundan yazımda bahsetmiştim ama bu film için aynısını söyleyemeyeceğim. Bu filmin konusu da ilk film ile paralel gitmekte ve bu filmde gerçek bir olaydan uyarlamaymış.

Lisa Wyrick eşi ve çocuğu ile birlikte yeni bir eve taşınmıştır. Lisa’nın ailesinden gelme doğa üstü güçleri vardır ama bunu kabullenememektedir. İlaçla bu güçlerini bastırmaya çalışmaktadır. Bu şekilde de sürekli annesinin ruhunu görür. Taşındıkları yeni evde küçük kızı da bir şeyler görmeye başlar. Bazı insanlar onunla konuşmaktadır. Lisa bu durumu kabullenmez ve kızının da hasta olduğunu düşünür.

Bu arada Lisa’nın kız kardeşi de yanlarına gelir onda da güçler vardır ve küçük kızı anlar ancak ablası hala bir şey olmadığı konusunda direnmektedir. Bu sırada satın aldıkları evin hikayesini öğrenirler. Evde çok sayıda insan öldürülmüştür. Öldürülen insanların çoğu da zulümlerden kaçan siyahlardır. Ortalıkta dolanan ve yardım eden onların ruhlarıdır ve kötü ruha karşı savaşmaya çalışırken insanlardan da yardım isterler.

Düğümü çözen Lisa olur ama tüm olan bitene rağmen film boyunca Lisa’nın bir şeyleri kabul etmemesi kendi bildiğini okuması izleyiciyi sıkıyor. Filmde hikayenin nasıl çözüleceği belli oluyor ama Lisa karakterinin bir şey olmuyor diye diretmedi sinir bozucu. Hikaye başarılı gibi gözükse de kurgu açısından sınıfta kalmış. Bir yerde sanki her şey birbirine giriyor gibi hikayede.

Film korkutmuyor. Hangisi gerçek hangisi, hayal bu tam olarak verilmemiş. Flashback’ler ile geçmiş anlatılmaya çalışılmış ama pek başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Film akılda cevaptan çok soru işareti uyandırıyor. Korkutma amaçlı ses efektleri yerli yersiz kullanılmış. Oyunculuklar bu film için iyiydi diyebilirim. Hatta en başarılı oyuncu küçük kızdı.

Özetlemek gerekirse korku filmi damgası yemiş ama korkutmayan bir film The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia. Vakti değerli olanlar için vakit kaybı olarak değerlendirilebilir.

Yönetmen: 

Senaryo: 

Oyuncular:

Lisa Wyrick
Lisa’nın Annaesi
Heidi Wyrick
Andy Wyrick
Mr. Gordy
Joyce

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1457765/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?