The Inbetweeners Movie

İngiliz kanalı E2’de yayınlanan gençlik dizisi olan The Inbetweeners’in devamı niteliğindeki film The Inbetweeners Movie. Diziyi izlemedim ancak okuduğum yorumlar dizinin oldukça komik olduğu yönünde. Ancak film bende bu izlenimi yaratmadı. Oldukça klasik ergen komedi filmi olarak karşıma çıktı film.

Film birbirinden salak dört arkadaşın liseyi bitirdikten sonra tatile çıkmalarını anlatıyor. Tabi tatilin amacı belli. Kızlarla tanışıp onlarla seks yapmak. Bu süreçte bize de onların maceralarına gülmek kalıyor. Ancak ben film boyunca pek güldüğümü söyleyemeyeceğim. Benim için sıradan ergen filmlerinden pek farkı yoktu filmin.

Dört kafadan İngiltere’den kalkar ve tatil için Yunanistan’ın Malia adasına giderler. Öyle ki bu ada da İngilizlerden başka kimse yoktur. Dikkatimi çeken husus buydu. Dizide, Malia adasının kullanılması sanki Yunanistan reklamı yapmasından kaynaklı. Tabi bu duruma bir şey demiyorum. Tabi adanın reklamı ise her türlü seksin, alkolün, durumun döndüğü bir ada olma olayı.

Dört kafadar kalacakları yere gelirler. Kalacakları yer belkide adanın en boktan yeridir. Bu beni hiç şaşırtmadı. Tatil konseptli ergen filmlerine buna çok çok rastlıyoruz. Bir şekilde kalacakları yere yerleştikten sonra çıkarlar ve kendilerine kız aramaya başlarlar. Tabi ekip salak olunca istediklerine bir türlü ulaşamazlar. Takıldıkları boş bara bir grup kız gelir ve onlarla takılmaya başlarlar. Ancak ekipten bazılar gözünün önündekini göremezken bazıları da karşısındakini tavlamak için akla karayı seçer.

Tabi ekibin kendi arasındaki tartışmalar kavgalar filmin ilerlemesine sebep oluyor. Ama ben izlerken çok haz aldığımı söyleyemeyeceğim. Filmde oldukça fazla diyalog vardı ve çoğu boş geldi bana. Evet gülünecek yerleri de vardı ama genellikle boştu diyaloglar.

Özetlemek gerekirse ben beklediğimi bulamadım filmde.Belki de dizi alt yapımım olmadığından kaynaklanıyor bu ama film de bir dizinin devamıymış izlenimi yaratmıyordu insanın üzerinde. Diziyi izleyenlerin devam niteliğinde izleyebileceği, gülelim diye izleyeceklerin ise pek bulaşmasını tavsiye ereceğim film The Inbetweeners Movie.

Yönetmen: Ben Palmer

Senaryo: Iain MorrisDamon Beesley

Oyuncular:

Simon Bird
Will McKenzie
James Buckley
Jay Cartwright
Blake Harrison
Neil Sutherland
Joe Thomas
Simon Cooper
Emily Head
Carli D’Amato
Lydia Rose Bewley
Jane

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1716772/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: