The Mist – Öldüren Sis

Eğer korku/gerilim filmlerinden hoşlanıyorsanız şu an vizyonda olan tavsiye edebileceğim bir film vardır ki o da “The Mist”tir (Öldüren Sis). Film tanınmış bir kadroyla karşımıza çıkmasa da etkileyici olma özelliğine sahip. Kadro derken elbette ki oyunculardan bahsediyorum lakin yönetmen koltuğunda daha önce de Esaretin Bedeli ve Yeşil Yol gibi Stephen King uyarlamalarına imzasını atan Frank Darabont bulunmakta.

The Mist – Öldüren Sis Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlama. King eserinde korkutmaktan çok düşündürmeye itmiş insanları. Film boyunca din ve din yorumlanması hakkında görüşler duyuyoruz. Bir nevi dinler ve bilim birbirleriyle yüzleştirilerek, aslında insanın hiçbir konuda tam bir bilgiye sahip olmayıp bilinçsizce bilgili gördüğü kişinin ardından gittiğini anlatıyor.

Finalde ise yapılan seçimin ardından karşılaşılan şok edici durumla karşı karşıya kalıyoruz. Filmi kısaca özetlersek:

Kuvvetli bir fırtına sonrası meydana gelen sis, tüm kasabayı kaplar. Bu yoğun siste ortaya çıkarak, insanları yiyerek beslenen yaratıkların varlığından haberdar olan insanlar, süpermarketin içinde kapana kısılmış durumdalardır.
Bu tedirgin bekleyiş esnasında süpermarketin içindeki insanlar ikiye ayrılır, bazıları intikamcı bir tanrının bu yaratıklara hükmederek insanları kurban etmeyi emrettiğine inanırken, bazıları buna inanmaz.
Stephen King’in uzun bir hikayesinden yola çıkarak çekilmiş bu film, oldukça gerilim dolu saatler geçireceğimizi vaadeder gibi…

Tür : Korku / Bilim Kurgu / Fantastik
Gösterim Tarihi :
29 Şubat 2008
Yönetmen : Frank Darabont
Senaryo :
Frank Darabont , Stephen King (Kitap)
Yapım : 2007, ABD , 127 dk.

Oyuncular

Thomas Jane (David Drayton) , Marcia Gay Harden (Bayan Carmody) , Laurie Holden (Amanda Dumfries)

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: