The Naked Kitchen (Çıplak Mutfak)

2009 yapımı bu taze Kore filmi Hong Ji-Youn yazmış ve yönetmiş. Yönetmen hakkında pek biliye sahip olamadım ancak kendisi de insanları bilgilendirmek için çok uğraşması lazım.

Evet, itiraf edeyim filmi Shin Min Ah var diye izledim. Ancak hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim. Çekimden midir nedir Shin Min Ah hiç güzel gözükmüyordu kamera önünde. Zaten onu da geçtim genel anlamda filmi de pek beğenmedim.  Yönetmen elindeki kadroyla pek iyi iş çıkartamamış.

Filmin konusuna gelince;

Mo-rae ve Sang-in çocukluktan beri aynı mahallede yaşamış ve sonrada evlenmişlerdir. Evlilikleri ilk senesini doldurmuş herşey yolunda gitmektedir. Mo-rea bir gün gizlice kapalı olan seramik sergisine gider. Burad tanımadığı bir adamla karşılaşır. Bu arada görevliler geldiği için saklanmak için dar bir yere girerler. Sıcak ve yakınlıktan dolayı ikisi de kendini kaybeder ve sevişmeye başlarlar. (Böyle mi oluyor bilmiyorum ama filmde olay bu şekilde gerçekleşiyor…) Mo-rae eve yaşananlardan dolayı gergin ve suçluluk duyarak gider ve bu durumunu hafifleteceğini düşünerek olanları Sang-in’e anlatır. Adam oncelikle olaya tepki gösterse de sonra olayı kabullenir bir daha açılmamasını ister.

Ancak olayın akşamında eve Sang-in’in bir misafiri gelir. Bu kişi Du-rae’dir ve ne tesadügtür ki Mo-rae’nın galeride birlikte olduğu adamdır. Mo-rae bu durumu Sang-in’e anlatmak ister ancak Sang-in bu konu hakkında konuşmak istemez ve üçü birlikte bir süre yaşamaya başlarlar. Mo-rae ve Du-rae’nin arasındaki ilişki yavaş yavaş Sang-in’in dikkatini çeker ve olaylar gelişir.

Peki mutfak filmin neresinde derseniz, Sang-in aslında aşçıdır ve Du-rae’de onun Fransada yaşayan aşçı arkadaşıdır. İkisi aynı projede çalışmak için bir araya gelmişlerdir.

Film günümüz kadın erkek ilişkilerine ışık tutuyor. Tabi bu ışık biraz geniş olmuş ki her türlü durumu kişiler gayet rahat kabullenebiliyorlar. Filmde her ne kadar gurmeler arada çıkıp eski Kore yemekleri ile yenileri arasında kıyaslamalar yapıp değlerlendirmeler yapsalar da aslında atılan taşlardan biri de bence ilişkilere olmuş.

Genel olarak bakıldığında ağır işlleyen, Shin Min Ah haricinde pek bir çekiciliği olamayan bir film…

Oynayanlar:

Shin Mina …. Mo-rae
Ju Ji-Hun …. Du-rae
Kim Tae-Woo …. Sang-in
Jeon Hye-Jin(b)

Linkler:

http://www.asiandb.com/browse/movie_detail.pfm?code=6795

http://blog.naver.com/love_kitchen


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“The Naked Kitchen (Çıplak Mutfak)” için 3 yanıt

 1. chantra avatarı

  good info.thanks!

 2. ofori avatarı

  Bu filmi çekenler için iki çitf sözüm var; “utanın kendinizden..” o kadar para, zaman, emek boşu boşuna olmuş..-ayrıca dil çıkarırım kendillerine- Yorumlarına katılmamak elde değil..

  1. kişisel depresyon anları avatarı
   kişisel depresyon anları

   shin min ah 🙂 başka bişi demiyorum 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?