The Pyramid

Maniac (yeni çevrim), Mirrors gibi yapımların senaristliğini yapmış isim olan Grégory Levasseur‘un ilk yönetmenlik denemesi The Pyramid. Aslında film öyle çok kaile alacak bir film değil. IMDB puanı yalnızca 4,7 ancak işin içinde Mısır ve piramitler olunca ister istemez film dikkatimi çekti ve izlemeye başladım.

Şimdi filmi nasıl anlatsam bilemedim. Oldukça klişe oyunculukları ve çekimlerin çok iyi olmadığı bir film. Muhtemelen çok düşük bütçeyle çekilmiş. Hikaye klasik ilerleyip fazla bir şeyde sunmuyor bize. Korkulacak bir sahne yok. Olayların gizemine de kendinizi kaptırmıyorsunuz. Bu aslında kendini ilk dakikalardan hissettiriyor. Gerçi düşünüyorum da neden izledim diye. Gerçi izlerim ben izlememe gibi bir sıkıntım yok. Vakit bol ya… Neyse…

Amerikalı bir grup bilim adamı piramitleri incelerler. Amaçları yıllardır bulunmayan bir piramidi aramaya başlarlar. Aramaları devam ederken tam bir şeyler buldukları sırada askerler bulundukları bölgeyi boşaltmalarını ister. Toparlanmak için vakit isteyen ekip dört saat kadar zaman kazanır. Bu esnada tünelden bir araç sokarlar. Araç saldırıya uğrar ve arızalanır. Ardından ekip içeriye yatırımcısı olduğu belgesel ekibi ile birlikte girer.

Tabi piramidin için labirent gibidir. Ekip bir süre sonra yolunu kaybeder ve aynı yerde dolanmaya başlar. Tabi girdikleri odalarda çeşitli tuzaklar kuruludur bunlardan da kurtulmaya çalışırlar. Ama en önemlisi, bir yaratık peşlerindedir ve ekibi yavaş yavaş öldürmektedir.

Ekipten bir kaç kişi kaldığında olayın aslı öğrenilir. Mısır döneminden kalan bir yaratık, insanların kalbini sökerek onları tartmakta günah ve sevaplarına göre onları cezalandırmaktadır. Tabi sona kalan ekip arkadaşımız ondan kurtulmak için çabalar.

Çok boş vaktiniz varsa izleyin derim. Ama genel olarak film, hiç bir şekilde tatmin etmiyor. Başroldeki abla iyiydi Kendisini sona doğru True Blood‘da da görmüştük. Aynı zamanda +1‘de de rol almıştı.

Yönetmen: Grégory Levasseur

Senaryo: Daniel Meersand, Nick Simon

Oyuncular:

Ashley Hinshaw
Nora
Denis O’Hare
Holden
James Buckley
Fitzie
Christa Nicola
Sunni
Amir K
Zahir

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2799166/

http://www.foxmovies.com/movies/the-pyramid

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?