The Reunion

Afişine baktığımızda munzur bizi şaşırtacak bir film izlenimi veriyor The Reunion. Bir şekilde bunu da başarıyor. Film için çok başarısız diyemeyeceğim, çünkü eğlenceli vakit geçirtiyor izleyicisine. Ancak kurgudaki eksiklikleri, diyalogların basitliklerini bir kenara atarsak bunu diyebiliriz.

Filmin bir kısmı Meksika’da geçiyor. İşin içine Meksika girince ki böyle B-Movie kıvamında bir film de olunca aklıma Tarantino ve Rodriguez isimleri gelmedi değil. Eminim ki bu film onların elinde daha iyi hal alırdı. Zaten filmi izlerken onların filmlerinin tadını, onların filmlerine kaçan sahneleri hissediyorsunuz.

Film birbirinden farklı annelerden olan dört kardeşin, hikayesini anlatıyor. Sam bir polis ve Leo ise tefecidir. Bu ikisi birbirlerinden nefret etmektedirler. Kardeşlerin en akıllısı ve kız olan Nina kardeşleri bir araya toplar. Bu arada diğer ikisinin tanımadığı Douglas adında bir kardeşleri ile tanışırlar. Douglas’ta bir hırsızdır. Dört kardeş bir arada toplanır. Babaları ölmüştür ve geride çok para bırakmıştır. Paranın yönetimi ise Nina’ya verilmiştir. Ancak parayı almaları için, bir şart vardır. Dört kardeş, şirkette beraber çalışacaklardır.

Başta buna iyi bakmazlar ama ucundaki parayı düşündüklerinde kabul ederler. Bu arada ünlü bir şirketin patronu kaçırılmıştır. Onu bulana da büyük bir ikramiye vardır. Leo ise büyük bir borcun altına girdiği için düşünür taşınır ve adamı kurtarmaya karar verir. Bunu diğerlerine söyler ve kardeşler ister istemez bu rehin işine bulaşırlar. Macera bu şekilde başlar.

Film aksiyonu bol ve kendini izleten bir film. Müzikler filmle oldukça uyumlu. Bazı mantık hataları mevcut ancak göze çokta batmıyor, çünkü insanı çok fazla beklentiye sokan bir film değil. Oyunculuklar çok göze batmıyor ama çokta iyi değil. Boş zamanda vakit geçirilebilecek bir film.

Yönetmen – Senaryo: Michael Pavone

Oyuncular:

John Cena
Sam Cleary
Ethan Embry
Leo Cleary
Amy Smart
Nina Cleary
Boyd Holbrook
Douglas Cleary
Michael Rispoli
Canton
Jack Conley
Nealon

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1792543/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: