The Smurfs 2

İlk filmde yeni bir Şirinler dünyası yaratıldığından bahsetmiştim. Her ne kadar ben bu dünyayı sevmesem de hasılatı iyi olsa gerek filmin ikincisini çekmişler. Ancak ilk filmden daha kötü bir film var karşımızda. Çok fazla düşünülmemiş, kurgusu iyi değil. Güleceğimiz sahneler de oldukça az. İlk filmde komedi unsuru biraz Azmanın elindeydi ama bu filmde azmana pek ter vermemişler. Buna ek olarak eğlenceli karakter olarak bu kez Hackus karakteri girmiş diyebiliriz.

Film konu olarak eski çizgi dizilerin yerini doldurmasa da günümüz teknolojisi ile yeni neslinde izleyebileceği şekilde hatırlanması oldukça iyi. Bunun haricinde film teknik olarakta fazla bir şey vermiyor. Yani bildiğimiz şeyler karşımızda. Filmin hikayesi ise şöyledir.

Şirine’nin doğum gün yaklaşmış, Şirinler köyünde sürpriz parti hazırlıkları devam etmektedir. Ancak bunu Şirine’ye çaktırmadan yapmışlardır. Şirine doğum gününü kimse hatırlamadığı için kendini dışlanmış hisseder. Tek başına ormana doğru gider. Bu sırada geçitten kendisi gibi bir kız çıkar. O Şirine’yi kaçırarak Gargamel’e götürür.

Gargamel ise dünyada çok ünlü bir sihirbaz olmuştur. Yaptığı sahne şovları ile herkesin beğenisini kazanmıştır. Ancak şirin özü bitmektedir. Bunun için yarattığı çakma şirinler Vexy ve Hackus ile Şirine’yi yakalarlar. Ancak Vexy ve Hackus Gargamel’in gerçek yüzünü burada görürler. Şirine ise onları kurtarmak için kendi soylarını bile hiçe saymıştır.

Hikaye bu şekilde yer alırken ana fikir olarak üvey çocuk ve aile yapısına değinilmiş. Bunu hem Şirinlerde hem de insan ailesinde de görüyoruz. Basit ve anlaşılabilir bir fikri iki hikayede de ayrı ayrı vermişler.

Özetlemek gerekirse ilkinden iyi olmayan ama Şirinler hatırı için izlenebilir bir film The Smurfs 2. Ancak yaşıtlarım için tatmin edici olmayabilir. Çocuklar için ise kesinlikle izletilebilir bir film. Bu arada artık ikinci dişi geldi Şirinlere. :=) Bir aşk hikayesi çıkar sanırım ilerleyen bölümlerde.

Yönetmen: 

Senaryo: J. David StemDavid N. WeissJay ScherickDavid RonnKarey Kirkpatrick

Oyuncular:

Gargamel
Patrick
Victor
Grace
Blue
Herself

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt2017020/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?