The Spirit

Uzun zamandan beri yazmak için beklettiğim, tabi arada unuttuğum filmlerden biri de Frak Miller’ın The Spirit’i. Bir Miller hayranı olarak es geçmem imkansızdı tabi. Filmlere göz atarken yakalandığımda artık yazmanın vakti geldiğini hatırlamış oldum.

Will Eisner’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan filmde Jaime King, Gabriel Macht, Eva Mendes,Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, karşımıza çıkıyor. Elbette filmi Diğer Miller filmleriyle bilhassa da Sin City ile aynı etkiyi beklemek fazla umutlanmak olur ki diğerleri kadar başarılı bir film değil.

Buna rağmen bu türü sevenler için yine izlenebilecek bir film. Kareler düzel ve ilgi çekici ancak film kendini izlettiremiyor bir türlü. İzletme konusunda en büyük etken Scarlett Johansson ve Eva Mendes.

Spirit, Central City’yi korumak için polis ile beraber, çalışan bir süper kahramandır. Aslında kahramanımız da eski bir polistir. Öldürülür ve tekrar dünyaya geldiğinde maskesini takarak Polisi de arkasına alarak suçlularla savaşmaya başlar. En büyük düşmanı ise  The Octopus’tur. Spirit, suçluları kovalarken eski kız arkadaşınında suçlu olduğunu öğrenir.

Linkler
http://thespiritmovie.com/
http://www.imdb.com/title/tt0831887/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: