Tiflis’den…

İş sebebiyle Tiflis’e son zamanlarda çok gider oldum. Tiflis ilginç bir şehir. Tabi bu şehri ilginç kılan insanları. Hepsi garip, bir nevi eğlenceli. Tabi ister istemez ortak bir dile uzlasip anlasamazsakta (en anlaşılır dil bu arada vücut dili) eğlenceli sahnelere yol açıyor.
Gürcistan’da benzin bizim yarı fiyatimiz. Arabaların hepsi büyük cüsseli arabalar ve aslında pahalilarda. Hiç bir zenginliği olmayan ülke için bu arabaları görmek insanı biraz şaşırtıyor. Ancak arabaların tamamı yurtdışından getirilen ikinci el arabalar. Vergi bir kez ödeniyor ve sudan ucuz. Hal böyle olunca neden büyük araba kullanılmasında ki? Tabi bir sağda bir solda direksiyon görmem beni sasirtsa da trafik sağdan almakta. Taksiler de aynı şekilde büyük pahalı ancak dökülen arabalar.
Araba kullanırken emniyet kemeri takmak zorunlu. Hatta bazı taksi şoförleri siz emniyet kemerini takmazsaniz yola bile çıkmıyorlar. Tabi bazıları da sıkan emniyet kemerine aşağıdaki gibi alternatif çözüm üretiyor. Eh akıl bu ne yapalım. 🙂

image

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: