To LOVEる -とらぶる- (To LOVEru -Toraburu-)

Saki Hasemi ve Yabuki Kentarou‘nun aynı adı taşıyan shounen mangasından yirmi altı bölüm olarak uyarlanmış To Love Ru. Yönetmenliğini ise Takao Kato üstlenmiş. Bu eğlenceli animenin ise iki adet oyunu var.

Hikayemiz, lise öğrencisi olan bahtsız bedevi Yuuki Rito’nun aşık olduğu Sairenji Haruna’ya açılma çabaları ile başlar. Öyledir ki bu açılma seansları süresince Rito’nun başına gelmeyen kalmaz. Araba altında kalır, deprem olur ev üzerine yıkılır vs… vs… Bir gün evde banyo yaparken birden bire küvetin içinde esrarengiz, çıplak bir kızın belirdiğini görür. Heyecan içinde ne yapacağını şaşırır ve kızın göğüslerini eller. Bu kızın adı Lala’dır ve Deviluke gezegenin varisi bir prensestir. Babası, Lala’nın gezegenine geri dönmesini ister. Ancak bu isteği Lala geri çevirir çünkü gezegenine geri döndüğünde, babasının istediği bir adayla evlenecektir.
Lala, Rito’ya aşık olmuştur ve babasına Rito ile evleneceğini nişanlandıklarını söyler. Rito her şeyden habersizdir ve bu gelişmeler karşısında şok olmuştur. Nasıl nişanlandıklarını bile bilmemektedir. Sorduğunda ise aldığı yanıt gayet ilginçtir. Deviluke kurallarına göre bir kadının göğsünü ellemek o kişiyle nişanlanmak anlamına gelmektedir. Rito bu işten nasıl sıyrılacağını düşünmeye başlar. Ancak Lala, Rito ile evlenmekte kararlıdır. Lala’nın babası eğer Rito’yu, Lala’yı koruması konusunda uyarır, eğer bu evlilik devam edecekse galaksinin bir numaralı insanı olması gerektiğini söyler.  Deviluke kralı Rito’ya pek bir şans tanımamıştır. Zorlu bir sınav sonunda kazanırsa Lala ile evlenecektir eğer kazanamaz ise bütün dünyayı yok edecektir.

Rito tam anlamıyla arada kalmıştır. Sairenji’yi mi Lala’yı mı seçecektir ve dünyayı nasıl kurtaracaktır.
İzlemiş olduğum en eğlenceli animeler arasında To Love Ro. Bölüm boyunca kahramanlarımızın başında gelen ilginç olaylarla hem meraktan hemde gülmekten yerinizde duramıyorsunuz. Birde aşırı derecede şiddet içerdiği söylenen sahnelerde, bayan kahramanlarımızın duş sahnelerini ekrana getirip “bunu izleyin rahatlayın” demesi cabası…
Linkler:
http://www.tbs.co.jp/anime/to-love-ru/
http://en.wikipedia.org/wiki/To_Love-Ru
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=9091
http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=1450
http://www.manga.gen.tr/anime.php?anime=4378

Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?