Topluma malolmak…

Topluma malolan insanlar vardır. Bu insanlar her meslekten olabilir ancak genelde bu kişiler bilim insanı yada eğitimci statüsünde olan insanlardır. Bu kişilerin varlığından söz ettiğimizde, deyiş yada eserlerini her fırsatta dile getirdiğimizde bu aslında o kişiyi yüceltmekten başka bir şey değildir. Tabi yapılmış bir eleştiride varsa bu bağlamda belli çerçevelerin içinde yer alması gerekir.

Ancak toplumumuzda biz hak tarafından isminin geçmemesini isteyen kişiler var. Bu isteğe elbette saygı ile yaklaşıyorum ancak bunun direkt suç işlermiş gibi yüze vurulup lanse edilmesi benim zoruma giden.

Kişiler aslında kendilerine bu tarz bir saygıyı beklerken, karşılarındakilere de aynı saygıyı göstermek zorundadır. Topluma malolan yada olmaya çalışan insanlar, etrafındaki insanların varlığı ile değerlenir bu bağlamda tek amaçları insanlığa hizmet etmek olmalıdır. İnsanlıktan kaçarken yapılan hizmet, yada bunu bir ayrıma dönüştürmek, yada adının geçtiği yerleri halkın elinden almaya çalışmak, işi sadece pazarlama mantığı ile yaptığını eğitim ve öğretimden çok maddiyata önem verdiğini gösterir.

Ne kadar acı(nacak) bir durum…


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?