Türk Telekom’dan sabit ücret davası

bir haberdir dolanır ortalıkta. (buyrun: http://www.zaman.com.tr/ haber.do?haberno=642005) elbetteki pek fazla televizyon izlemeyip haber okumayan ben şirket mailimde sabit ücretlerin iadesine ait başvuru formalarından birini gördüğümde sadece güldüm.
anlamadığım şey bir mahkeme kararı tek bir kişinin şikayeti üzerine Türkiye’deki iletişim özgürlüğünü kısıtlıyorsa (bazı sitelerin kapatılması, mesela youtube) böyle milyonlarca kişinin üzerinden elde edilen haksız gelirin davasının sonucundan faydalanabilmek için neden form doldurup işlem yaptırmak gerekiyor? mahkeme böyle bir karar veriyorsa türk telekoma tüm abonelerine ödeme yaptırılması gerekmez mi?
tabi bu soru işaretleri çoğaltılabilir…
velhasıl gecenin bir yarısı yarın sabah kalkıp işe gideceğime aldırmadan aklıma gelen bu olayı araştırmak oldu. e tabiki olay fos çıkmış… (buyrun: http://www.cnnturk.com/EKONOMI/GENEL/ haber_detay.asp?PID=40&haberID=423067) zaten sabiti geti talep etmek gibi bir özgürlüğümüz yok… bir bakıma bu sabitler her nekadar kullanmasakta bize belli konyur ücreti veya indirim lanse edilmiş… yani yapacak birşeyimiz yok… ama anlamadığım şey adsl’e abone olmak için neden telefon almak zorundayım?
uzar bu konular…

One comment

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: