Türklerin gazı nasıl alınır?

Futbol ile çok alakası olan birisi değilim lakin bir erkek olarak ya da çevreden etkilenmelerle duyar, izler, bilir durumdaydım. Malum dünki Almanya malubiyeti son zamanlarda çokta konuşulan Milli Takım mucizelerinin sonu oldu. Gerçi maç başlamadan önce her ne kadar 3-2 lik bir skor vermiş ve tutturmuş olsam da iddia oynamamış olmanın burukluğu üzerimde. Evet belki Milli Takım bizi tek bayrak, tek düşünce altına topladı ama gündemi örtbas etmeden de başka bir işe yaramadı. Hal böyle olunca gelsin zamnlar gelsin falanlar gelsin filanlar durumundan kendimizi almaz olduk.
Çok şeyi abartıyoruz. Biz burada vatan millet sakarya modunda dolanırken futbolcuların aldığı paralar hiç te vatan millet sakarya üçlemesinin anlam ve önemine uymuyor. maç başı enaz 250 bin ytl artı bir jeep. Helal olsun mu diyelim? Diz bir hesapla aylık 1000 ytlkazancı olan bir kişi için bu 250 ay o da yaklaşık 21 sene demektir. Yani 1000 ytl maaşı olan bir insan için 21 sene çalışmadan yatarak geçimini idame ettirmesi demek.
Neyse sonuç olarak dünyayı durdurarak, herşeyi unutarak bir kupayı daha atlattık. Her sevinç sonrası zamanları kesemizde gördük o da ayrı bir konu.
Sağolsun çocuklar bizleri sevindirmedi de değil ancak Terim daha düzgün bir takım kadrosu oluştursaydı şu kupayı almak içten bile değildi…

One comment

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: