Twisted

Kadrosuna baktığımızda heyecanlanmamıza nedene olan bir film Twisted. Öyle ki Ashley JuddSamuel L. Jackson ve Andy Garcia gibi isimleri bünyesinde barındırıyor. Yönetmen koltuğunda ise usta bir isim Philip Kaufman var. Fİlmin senaristi ise daha çok romantik komediler yazması gerekitğini düşündüğüm Sarah Thorp. Tabi senarist kadın olunca ister istemez baş kahramanımız da kadın oluyor. İster istemez yerine geçmek istediği bir karakter yazdığını düşünüyorsunuz. Bunu filmde belli ediyor aslında.

Film kurgu olarak fena olmamakla birlikte insanı meraklandırıyor. Ancak eksikler ve açıklar mevcut bunlar göze de bakıyor. Bu kadar usta oyuncu bir arada olunca ben oyunculukların daha iyi olmasını beklerdim aslında. Ama karşımıza özellikli bir oyunculuk çıkmıyor. Sıradan oyunculuklar karşımızda. Film cinayetleri çözmeye çalışırken izleyiciyi kendine çekmeyi başaramıyor. Bunun en büyük etkeni de oyuncuların inandırıcı olamayışı.

Jessica Shepard başarılı bir polis memurudur. Son olarak aldığı görevdeki başarısından dolayı, cinayet masasına terfi eder. Burada ona ortak olarak Mike Delmarco verilir. Ancak ikisi arasında önceden de ufak bir sürtüşme yaşanmıştır. Jessica’nın bir huyu ise akşamları bara takılmak ve gözüne kestirdiği erkekle birlikte olmaktır. Aslında hayatında her şey düzgün gitmektedir.

Terfisinden bir kaç gün sonra bir cinayet işlenir. Öldürülen adam onun birlikte olduğu adamlardan biridir. Derken ikinci ve üçüncü cinayetler de işlenir onlarda Jessica’nın birlikte olduğu kişilerdir. İster istemez bütün gözler Jessica’ya çevrilir. Jessica ise evde şarap içtikten sonra sızmakta ve hiç bir şeyi hatırlamamaktadır.

Film verdiği tüyolarla katilin kim olduğu konusunda sizi yanıltıyor. Bütün her şey Jessica üzerine dönerken Mike’ın garip tavırları dikkatleri hemen onun üzerine çekiyor. Ancak bu geçişler oldukça etkisiz ve basit bir şekilde yapılmış. Film ilerledikçe kurgu kendini yavaş yavaş çözüyor.

Filmi izlerken merak uyandırsada hemen verdiği cavaplarla heyecanlı bir izlenim sunmuyor insana. Müziklerin varlığını hatırlamıyorum varsa bile çok etkisizdi. Gerek yönetim gerekse görsellik oldukça sıradandı. Oyunculuklar yapay ve basitti. Özetle film beni tatmin etmedi. Vakit geçirmek için daha iyi filmler var elbette.

Yönetmen: Philip Kaufman

Senaryo: Sarah Thorp

Oyuncular:

Ashley Judd
Jessica Shepard
Samuel L. Jackson
John Mills
Andy Garcia
Mike Delmarco
David Strathairn
Dr. Melvin Frank
Russell Wong
Lieutenant Tong
Camryn Manheim
Lisa

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0315297/

 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: