Unholy

Yazmak için köşeye attığım filmleri tüketme konusunda kararlıyım. Bu filmlerden biri de Unholy. Sanıyorum Türkçeye kutsanmamış olarak çevrilmişti. Film karanlık bir ortamda geçiyor. Film karanlık olması ile tabi ki konusununda alakası var. Ancak ben hala filmin ismi ile ne alakası var konusunun anlamış değilim.

Genç bir kızın intihar etmesiyle film başlar. Kurduğu cümlelerden doğa üstü varlıkların olabileceği kanısına varır ve filmi hep aynı şekilde izleriz. Ancak film karşımıza başka şeyler çıkarır. Yer yer artan atmosfer insanı tatmin etse de genel olarak geçen durağanlık ve sahne tekerrürleri insanı sıkmadan durmaz.

Yönetmen izleyiciyi şaşırtmaya çalışmış. Evet kısmende olsa bunu başarmış ama filmde eksiklikler olduğunu iliklerinize kadar hissediyorsunuz…

Genç kız öldükten sonra bazı güçlerin etrafta dolaştığını hissederiz. Bu güçler insanları öldürmektedir. Ailenin annesi kendini ve oğlunu korumak için ona karşı savaş açar. Ancak kendisini de bu oyunun içerisinde bulur. Her dinlenmek için uzandığında evlerinin altındaki küçük bir mahzene kapanmış ve garip şeyler dinliyor buluruz kendisini. Daha sonra anlarız ki bir nazi bilim adamının ruhu ortalıkta dolaşır. Kurmuş olduğu tarikat üyeleri onun çalışmalarına devam eder. Anlaşılır ki bu deneyler de bu ailenin üzerinde yapılmaktadır.

Tabi olay bu aşamaya gelene kadar bir çok karmaşık olay çıkar karşımızda. Evet yukarıda anlattığım olay tamamdır doğrudur ama tarikat üyeleri kısmı biraz yalandır. Sonunu anlatmayayım diye baya bir laf kalabalığı yaptım. Kısmen de olsa içine çeken gereksiz tekerrürlerle sıkan bir film. Final hikayenin gelişimine oranla çok etkileyici olmamış. Yani eksikler var… ON üzerinden 6…

Yönetmen: Daryl Goldberg

Oyuncular:


Adrienne Barbeau Martha

Nicholas Brendon Lucas
Siri Baruc Hope

Richard Ziman Storeowner
Cheyenne Casebier Camm

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0443678/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: