We Are Still Here

2015 yapımı korku filminin yönetmen ve senarist koltuğunda Ted Geoghegan var. Film oldukça klişe başlayıp buş şekilde devam ediyor. Bazı sahneleri filmi vasatın üzerinde tutmaya yetiyor ama genel olarak baktığımızda film kesinlikle bekleneni vermiyor. 

Filmin durgunluğu, kamera açılarının temizliği yönetmenin kamera hareketlerinde aksiyona girmemesi temiz bir izlenim sunuyor. Öyle fazla seste kullanılmamış. Yani tek düze başlıyor ve bitiriyorsunuz filmi.

Klişe dedim ya hikaye direkt şöyle. Ben anlatayım siz kendi kararınızı verin. Sacchetti ailesi oğullarının ölümünden sonra yeni bir başlangıç için küçük bir kasabaya taşınırlar. Büyük bir evi iyi paraya almışlardır. Anne oğlunun ölümünden sonra bir türlü depresyondan çıkamamıştır ve onun ortalıkta dolandığını görür. Her ne kadar kocası Paul ona inanmasa da bazı garipliklerin o da farkındadır.

Sorunun bodrumdan geldiğini anlamışlardır. Paul bu olan bitenin genelde Anne’ın kuruntusu olduğunu düşünse de yaşanan gariplikler sonunda o da bir şeyler olduğunu fark eder. Bir de komşuları eve gelip evin geçmişi hakkında bir şeyler söyleyince kafaları iyice karışır. Burası eski bir cenaze evidir ve burayı işleten adamın hakkında da kötü söylentiler vardır.

Anne kocasını kandırarak eve bir medyum çağırır ve bir seans yaparlar. Tabi bu esnada evdeki kötülükte tamamen ayyuka çıkar ve çift kendini kurtarmaya çalışırken geçmişten gelen bu gizemi çözmeye çalışır.

Özetlemek gerekirse olmamış bir film  We Are Still Here. Ne korkutuyor ne de keyifli bir izlenim sunuyor. Vakit harcamayın derim.

Yönetmen – Senarist: Ted Geoghegan

Oyuncular:

Barbara Crampton
Anne Sacchetti
Andrew Sensenig
Paul Sacchetti
Lisa Marie
May Lewis
Larry Fessenden
Jacob Lewis
Monte Markham
Dave McCabe

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt3520418/

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: