Westbrick Murders

Bir B-movie kuşağından daha merhaba diyerek başlayayım yazıma. İzlediğim b-movieler içerisinde en çok diyalog olan (bir o kadarda boş), sıradan bir hakiye sahibi bir film Westbrick Murders. Bunun yanı sıra bol standart video efektli çekimler, fazla dekor, malzeme parası gitmesin diye yapılan basit animasyonlar bizi filmde karşılayan. Animasyon dediysem de çizgi roman çizimleri…

Velhasıl filminizin kahramanlarından biri işe yeni başlamış genç çaylak polis, Matthew’dir. Matthew usta ortağı ile birlikte kasabanın en kötü şöhretli katil çifti, Billy ve Barbara ile karşılaşırlar. Çatışmada, eski polis ölür ve oku korumadı diye olay Matthew’in üstüne kalır açığa alınır. Bu arada Matthew, bu iki manyak katilin elinden ilk kurtulan olmuştur.

Billy ve Barbara bıraktıkları işi bitirmek için, Matthew’in evini basarlar ve eşini öldürürler. Matthew bu kezde kurtulmuştur. Kuyruğunu kıstırıp babasının çiftliğine geri döner. Ancak babası Matthew’i almaz kaçmaması gerektiğini ima eder ona… Matthew ise intikam için geri döner…

Billy ve Barbara ise Westbrick şehrinde dehşet saçmaya devam etmektedirler. Tam şehri terk etmek üzeredirler ki, Billy, kendilerinden kurtularak üne sahip olan Matthew’in meydan okumasını duyar ve geri döner. Büyük hesaplaşma bu şekilde gider.

Hint asıllı Billy karakterimiz çok iyici geldi bana. Birde oyunculuk sıfırdı. Eh baş rollerden biri kendisinde olunca bol bol da konuşuyordu. Billy ve Barbara’nın asıl amacı star olmakmış ancak seçtikleri yok insanları öldürmek yönünde star olmaya kaymış. Oyuncuların / karakterlerin çoğu porno filmlerden çıkmış gibi. Billy’nin b-moviler hakkında uzun uzun konuşmasıda çektiği filmi haklı çıkarır yönden.

Kısacası zaman kaybı olan, bir solukta izleyemeyeceğiniz, izlerken sıkkınlık vermesi muhtemel film.

Yönetmen Senarist: Shaun Rana

Oyuncular:

Daniell Edwards
Matthew
Sami Darr
Billy
Anna Bård
Barbara
Eric Roberts
John
Vernon Wells
Max

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt0903036/

http://www.westbrickmurders.com/

Yorumlar

“Westbrick Murders” için 2 yanıt

 1. Gökhan avatarı

  Arama motorunda bayağı arama yaptım ama hakkında yazılmış fazla bir yorum bulamadım. Yazdıklarına güvenerek filmi izlemekten vazgeçtim.

  1. Kişisel Depresyon Anları avatarı
   Kişisel Depresyon Anları

   kesinlikle tatmin edici değil.

Siz ne düşünüyorsunuz?