Where am i? 

İngilizce bir başlık atayım aksiyon olsun istedim.  Benim aksiyonumun sadece kıçı kırık kelimelerden ibaret olduğunu düşünen olabilir lakin kendimi biraz da asortik gösterme adına başlattığım kapanyaya eşlik ettiğim where am i cümleciği,  kültür dozumu yükselirken sanki down olmuş beynimi ayaklandırıyor. 

Huh! 

Ah ne kadar özlemişim yazmayı. Bana bir beden büyük gelen lakin çevresi ile ruhumu kurutmaya başlayan uzun yıkama programına maruz yeni evimde ilk satırlarım. Bir odadan diğer bir odaya geçmek bu kadar zor bir eylem olmamalı. Eylem güzel hissiyatlar uyandırıp mutluluklar şelalesine kendini bıraktaran bir kadın olmalı bence. Her defasında dirhem dirhem nefeslendiren.

Düşüncelerimin başlıkta sürekli gözüme ilişen güzel soru işaretine döneceğini biliyorum. Yıllardır aralarındaki bu ulvi aşktan elbet haberim var. Zaman zaman soru işaretinin güzelliğine kendimi kaptırıp fantazilere dalsam da ilişkimiz küçük pencelere sahip, mor neon ışıklarıyla adı yazılmış restorandaki kızlarla olan ilişkimden öteye geçmiyor…

Çok utandım. Nasıl bir edepsizlik bu damarlarımdaki dolarla yarışacak seviyede. hesabını kitabını karıştırmış. Binbir yüzsüzlük arkasında duvak olmuş.  Beyaz, taze, temiz değil mi? 

Adam katil,  Adam psikopat… Fi tarihinde bir kitap okumuştum. Seri katillerin psikolojisini analiz eden anlatan. Aslında o kitabı bir çok kişi okumuş hatta kitapta yazanları abuk bir film yapan yönetmenimsiler bile var. Lakin bizim seri katilimiz yok. En serisinin serisi ne?  Zekası ne? 

Çok ağır konuşucam ağırlıktan yerimden kalkamam diye korkuyorum. Yoksa bu Eylem’sizliğimin sebebi ağır konuşamamak mı?  Ağırlığın ne faydası var bu dünya da?  Mesela ağır bir adam olmuşsun tek avantajı denizde çabuk batmak mı?  Peki ya hayatta? 

Ca’nım soru işaretiyle filörtüm başladı. Kulağıma sürekli edepsiz şeyler fısıldamakta. Sahne topu yavaşça dönüyor, ikili koltuğa oturmuş poz veren assolist kıvamı teyzenin tepesinde. Ağızlarından sızanalrdan habersiz olanlar var çok rahat adaklık olacak teyzeye. İçkiler,  çiçekler,  peluş oyuncaklar… Masamdaysa ömrümün en pahalı içkisi, Hayatım… 

Arabeski de koydum sonunda… Evet araba eski… 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?