Wrecked

Tamam Adrien Brody iyi oyuncu buna dünyanın büyük çoğunluğu hem fikirdir, ancak bu oyuncunun da üzerine her şeyi yüklemek biraz sorun olur. Sonuçta film konu itibari ile iyi olsa da sinemaya aktarılmasında sorun yaşanmış. Bir adamı alın kapatın bir köşeye oynayın deyin, eline verdiğiniz malzeme ise kısıtlı olsun… Bu şekilde oyuncular tanrısını getirseniz bile zorlanır. Wrecked’te de Adrien Brody’nin zorlandığını hissediyorsunuz.

Aynı koşullarda belki bir tiyatro oyunu olsa Adrien Brody bu karakterin / rolün hakkını verir ama şu şekilde pek tatmin edici olmamış. Aslında oyuncu üzerinden yükleniyorum hikayeye ama yükleneceğim başka bir husus yok.

Bir trafik kazası olmuş, araba içerisinde biri sıkışıp kalmış. Kendine geldiğinde ise hiç bir şey hatırlamamakta. Etrafında ise cesetler gözükmektedir. Bu kişinin ayağı da sıkıştığı için tam anlamıyla hareket edemez. Biz de orada geçirdiği bir kaç güne şahit oluruz. Tabi bu esnada adamın gördüğü varsanılar adamın hem kendini hatırlamaya çalışmasına hemde bizim çözmeye çalışmamıza sebep olur.

Ancak senaryo itibari ile kurgu bize çok fazla ipucu vermiyor. Radyoda duyduğumuz bir anonsla bu kişilerin hırsız olma ihtimalini düşünüyoruz ama bunun haricinde hikaye bize başka bir şey vermiyor. Hal böyle olunca da 90 dakikalık filmin yaklaşık 80 dakikasını bir adamın bağırmalarını bulunduğu yerden kurtulma çabasını izleyerek geçiriyoruz.

Buralarda herhangi bir hareket çarpmıyor gözümüze. Yönetmen, senarist bu şekilde hikayenin çok sıkıcı olduğunu düşündüklerinden olsa gerek, araya bir puma (ydı sanırım) yerleştirerek aksiyon yaratmaya çalışmışlar. Diğer aksiyon denemelerinin ise zaten varsanı olduğunu anlıyoruz.

Müzikler oldukça az ve akılda kalıcı değildi. Aslına bakarsanız film sonunda müzik var mıydı onu bile hatırlamıyorsunuz. Oyunculuk bakımından tatmin edici ancak sıkışmış bir film var. Sinema için anlatım yavan kalmış. Hikaye etkileyici ve merak uyandırıcı değildi. Bu da izleyicinin sıkılmasına sebep oluyordu. Kısacası izlenirken sıkıntıya sebebiyet verecek bir film Wrecked.

Yönetmen: Michael Greenspan

Senarist: Christopher Dodd

Oyuncular:

Adrien Brody
Adam
Caroline Dhavernas
Kadın
Ryan Robbins
George Weaver
Adrian G. Griffiths
Raymond Plazzy
Adrian Holmes
Ormandaki adam
Lloyd Adams
Eric Stapleton

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1316622/

 

Siz ne düşünüyorsunuz?

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: