yaşlandık mi ne?

mynet sitesini gezerken çocukluğumuzun çizgi filmleri diye bir bölüme rastladım. eh olay çocukluk ve çizgi film olunca bakmadan geçemezdim tabii. bir de ne göreyim tüm çizgi filmler 80 ve 90 lara ait. bu durum aklıma şu soruyu getirdi. herkesle mi yaşıtız yoksa? bu çizgi filmleri belli jenarasyonun dışında bilen çıkmaz ,acaba neden böyle bir genellemeye gidilmiş ki? tamam bizim dönemimiz herkesinkinden güzel olabilir. bir nevi kıskandırmadır mı bu? 🙂 Yanlız mynet Voltran eklememiş, Pluto var mesela ilk aklıma gelen. Onlarda niye geldi geçen gün indirmeye başladığımdan olabilir…

8 Comments

 1. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  Jacqueline;
  Yakari'de çok sıkılırdım ben ya sıkılmama rağmende izlerdim. çizgi olsun yeter yani… 🙂

  coffeé;
  Ben leblebi tolarını hatırlıyorum. Hepsini ağzımıza atardık. e tabi haliyle öksürmeye başladrık. eh ne anladım bu işten şimdi, leblebi tozu mu yemiş olduk?
  daha neler vardı neler…

 2. noreply@blogger.com (MANUKYAN)

  resme hitafen,
  vayyy küçük golcü tsubasa, azmı izledim olum seni, hele genzo (arkadaki kırmızı şapkalı olan) çizgi mizgi demeden aşık olmuştum sana hey gidi hey bak şimdi duygularım depreşti..

 3. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  @MANUKYAN
  ben de Voltandaki pembe aslanı kullanana prensese aşık olmuştum 🙂

  @coffeé
  yasak yok gizli gizli herşey yapılabilir…

 4. noreply@blogger.com (kaos)

  merhabalar.. az önce elime geçen iletiden sonra bu yazıyı okumak kendimi epeyce yaşlanmış hissettirdi:)iletide 80lerin sonlarında ve 90ların başlarında hayatımızda yer etmiş şeyler vardı.RC kola,naylonumsu gümüş rengi elbisesiyle "you can touch this"i söyleyen rapçi,Mavi Ay,Süper Baba gibi diziler..e çizgi filmler de cabası..o zamanlar her şey daha mı keyifliydi yoksa bize mi öyle geliyordu bilemiyorum:)

 5. noreply@blogger.com (kişisel depresyon anları)

  o ileti benim de elime geçti 🙂
  belkide çocuk olduğumuz için o dönem daha güzel geliyordu bize, eğlenmesini biliyorduk… ama bakıyorumda gerçekten iyimiş 🙂

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: