Yeogo goedam 5 / Whispering Corridors 5

Bir üçleme olarak başlayıp hızını alamayıp beş bölüme kadar çıkan Yeogo goedam’dan bahsetmek istiyorum size. IMDB aramalarında Yeo-go-goi-dam 5 – Dong-ban-ja-sal diye çıkması sizi şaşırtmasın bildiğimiz Yeogo goedam’ın beşincisi bu… tabi ilk dördünü de izlemediğim için (şüpheliyim) herhangi bir şey diyemeyeceğim seri hakkında ancak üçleme ardından gelen son iki filmin kötü olacağından emindim nitekim de beni hayal kırıklığına uğratmadı.

kızlarımız yemin esnasında…

Hikayemiz Katolik bir kız okulunda geçiyor. Çeşitli sebeplerle bir araya gelmiş beş kız intihar yemini ederler. Birisi derslerinde kötüdür, diğeri hamile, diğerinin ailesi ile arası iyi değildir. diğerlerini iz bilmiyoruz yada ben şu anda hatırlamıyorum. Beş genç aynı anda intisar kararı alırlar ancak iş uygulamaya gelince bu işi sadece birisi becerebilir. O kişi Unjoodur. Unjoo’nun intiharından sonra işler biraz karışır. Unjoo’nun intiharı sonrası kulaktan kulağa asılsız dedikodular yayılır. Kardeşi ablasının ölümü üzerine çok düşer ve son zamanda görüşmekte olduğu bu dört arkadaşı sıkıştırmaya başlar…

Bu sırada okulda geri kalan kızların başına ilginç olaylar gelmektedir. Unjoo’nun ruhu okula geri dönmüş ve ona ihanet eden bu kişilerden intikam almaya çalışır. Tabi bu arada görünen halüsinasyon yakındıkları tavır bu kızları daha da suçlu durumuna sokar. Tabi Unjoo’nun kardeşi olayların üzerine giderken birer birer gerçekleri öğrenmeye başlar…

Film 2009 yapımı. Çok üzellikli bir film değil. Filmin en güzel yani, güzel Koreli kızların olması. Diğer taraftan ne geriyor, ne korkutuyor. Sahnelerin tümü kemikleşmiş sahnelerden ibaret. Ancak yönetmen hikayeyi izlenebilir kılmak için biraz karıştırmış. Hikaye ne kadar basit olsa da işleyişle kurgu filmin izlenebilir olmasına yetmiş.

Filmin gelişimi sırasında kızlarımızın neden bu hale geldikleri de anlatılmakta. Tabi aralarında geçenleri de şaşırtmayan ama şaşırtmayı umarak yapılmış bir film..

Yönetmen Senarist: Jong-yong Lee

Oyuncular:

Eun-seo Son Soy
Min-jeong Song Eun-yeong
Yeon-seo Oh Yoo-jin
Park Jeong-Yoon
Jong-yong Leehalüsinasy’nun on

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1565058/

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?