Yeonae Malgo Gyeolhon

Bir süredir K-Drama izlemeyi bırakmış, öyle küçük kısa dramalarla kendimi oyalamıştım. Onlar beni tatmin etmeyince sonunda standart bir K-Drama ile baş başa kaldım. Ramazan döneminde öyle boş boş iftarı beklerken izlemek iyi oldu. Dizimizin adı Yeonae Malgo Gyeolhon yada genelde bilinen adları ile Marriage Without Love / Marriage Without Dating.

Dizi çok iyiydi diyemeyeceğim ama izlemesi her K-Dramada olduğu gibi keyifliydi. K-Dramaların tüm özeliklerini de bünyesinde barındırıyordu. Buna sahne devamlılığı sıkıntıları da dahil. Gerçi kim takar ki sonuçta keyifle izlemek önemli. Bu dizi de bu gereksinimi karşılıyor.

Oyunculukları beğendim. Bu oyuncuların izlediğim ilk yapımlarıydı. Bilhassa bar roldeki kızımız Han Groo‘yu çok beğendim. Sanırım bundan sonraki film ve dizilerini de takip edebilirim. Diğer oyuncular da iyiydi ama onlara çok kanımın kaynadığını söyleyemeyeceğim.

Dizi çok eğlenceli başlıyor. Daha ilk dakikalardan aslında olayın erkekler tarafında döneceğini düşünürken, hikayenin birden kız tarafına çekmesi ilginçti. Gong Ki-tae yalnız yaşamak isteyen ama otoriter annesinin baskılarıyla sürekli evlilik görüşmelerine giden başarılı bir estetik cerrahtır. Bir gün yine otelin birinde annesinin ayarladığı bir kızla görüşmeye gider. O sırada yakın arkadaşı Lee Hoon-dong’dan bir mesaj alır. Bir kızla başı beladadır ve onu kurtarmasını istemektedir.

Lee Hoon-dong ise uzun süredir Joo Jang-mi ile çıkmaktadır. Sonunda Joo Jang-mi onunla evlenmek istediğini söylemek için otel odasını hazırlar. Evliliği istemeyen Lee Hoon-dong ise bu sebepten dolayı Gong Ki-tae’den yardım ister. Gong Ki-tae arkadaşını kurtarır ama neden terk edildiğini bilmeyen Joo Jang-mi, Lee Hoon-dong’un peşini bırakmaz. Her şey çözülüp tam ilişkileri kesildiği sırada ise Gong Ki-tae, Joo Jang-mi’den yardım ister. Ailesine karşı sevgili rolü yapacaklardır ve bu şekilde Gong Ki-tae yalnız kalacaktır.

İkili anlaşır ama olaylar pek düşündükleri gibi gelişmez. İşler ailelerin de baskısıyla birbirine girer yalan oldukça büyür. Gong Ki-tae ve Joo Jang-mi yavaş yavaş birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar ama Lee Hoon-dong, Lee Hoon-dong’un yanında çalışan Han Yeo-reum, Joo Jang-mi’nin, Gong Ki-tae’nin eski nişanlısı Kang Se-ah’da Gong Ki-tae’nin peşini bırakmaz. Tabi ailelerde cabası. Gong Ki-tae ve Joo Jang-mi tarafında da işler iyice sarpa sarar.

Dizide salt kötü karakter yok. Hepsi eğlenceli ufak tefek kötülükler var ama onlarda kabul edilebilir nitelikte. Dizinin finali de fena olmamış. Bir yerden sonra dizi sıkar kendini tekrar eder diyordum ama sürekli farklı karakterler üzerinden dönen olaylar diziyi izlenebilir kılıyor.

Yönetmen: Song Hyeon-wook

Senaryo: Joo Hwa-mi

Oyuncular:

Han Groo Joo Jang-mi
Yeon Woo-jin Gong Ki-tae
Jinwoon Han Yeo-reum
Sunhwa Kang Se-ah
Heo Jeong-min Lee Hoon-dong

Linkler:

http://www.hancinema.net/korean_drama_Marriage_Over_Love.php

http://wiki.d-addicts.com/Marriage,_Not_Dating

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: