Ziyaretçi – 3

Acaba gerçek miydi ölecek insanlarin sirtlarinin üsüdügü. Aslinda arastirmak lazim. uyuyanin üzerine kar yagiyorsa aslinda, ölenin donmasi da normal. Bunlar hangi inançtan kalan, nasil bize yer etmis hurafelerse artik. Bende üsümüstüm. Hatta ititremistim. Sirtim daha çok üsümüstü. Tabi bunun sebebi ölümün yoklamasi degil, sirtimdaki killar olabilirdi. Hepsinin havalandigini düsünsenize. Ister istemez bir hava akimi deri ile temas ediyor. Gayet normal bir durum.
Ayak bas parmaklarimi kapinin kenarindan indirdim. Kendimi biraz geri çektim. Anahtari tutmaya devam ediyordum. Yavasça kapinin kolunu indirdim. Kapinin sesini ben bile duyamiyorudum. O kadar sessizdim. Birden aklima o parlak isiga nasik bakacagim gifkir geldi. keske günes gözlügüm olsaydi. Ama gözlük kullanmayi hiç sevmedim. Buna ragmen bes yildir gözlüge bagimligim. Bildiginiz hipermetrot arti astimat. derecede biraz ilri olunca takmak zorunda kaliyorsunuz ister istemez. Gerçi su an oda gözümünde degildi. Bozuk gözün isigi kiracagini düsünerek gözlerimi hafif kistim. Sonuçta biz günas tutulamsina çiplak gözle bakan milletiz su kuru isik mi etkileyecek bizi. bu rada kendime çok güzel gaz veririr. Kapiyi araladim. Araliktan yopun isik ein içerisine dolmaya basladi. Ne ses ne soluk vardi dsarida. Kapiyi biraz daha açtim. Biraz daha, biraz daha derken kapi tamamen açildi. Kapinin ardinda bir beyazlik görüyordun. Sadece beyaz. Sanki kapinin ardindaki merdivenler kaybolmus yerini bosliga birakmisti. hiç kirlenmemis bembeyaz sah bir isik.
Gözlerimle iilgili teorim tuttu ondan idir yoksa isik gözümü almiyor mu ondan mi bilmem ama beyazliga bakabiliyordum. Evet yogundu ama bakilabiliyordu. gerçi bu beyazligin içinde bir sey gördügümü iddia edemem. Belki de görmüyordum. Ileride sag kösede bir kigirdanma hissettim. Birden gardimi aldim. Ne yapacaksam artik. Mutfaktan kendimi korkumak için biçak bile almamistim. Gerçi kendimi koruyacak büyüklükte bir buçakta yoktu. Aslinda her buçak is görürdü ama elde tutuan kocaman bir biçagin karsi tarafa yasattigi korku etkisi daha fazla olurdu. Sonuçta boy degil islevi önemli. Su an bir toplu iyne bile kendimi güvenimi yeirne getirebilirdi. Toplu iyne demeyin gözüne batirirsiniz olur biter.
Göz kapaklarinizi kapamayin.
Kipirdanisin oldugu yöne dogru baktim. Göze benzer iki mavilik bana bakiyordu sanki. Evet, gözdü. Masmavi iki adet göz. Gözler beyazligin ortasinda havada asili gibi duruyordu. Korkmadim desem yalan olur. zaten basindan beri korkuyordum. Ne yapalim eceli gelen köpek cami avlusuna isermis.
Ben oaln bitene anlam vermeye çalisirken parlak isik yavas yavas sönemeye basladi. Iki gözün ardinda bir yüz sekillenmeye basladi. Burun, agiz, kulaklar derken tüm yüz karsimdaydi. Hem de çok güzel bir yüz. Daha önce görmedigim kadar güzel hayya bir daha göremeyecegim kadar güzel bir yüz. Düz siyah saçlari omzundan asagiya kadar iniyordu. O kadar siyahlardi ki bir kara delik gibi beni yutacakalr sandim. Üzeinde beyaz bir elbise vardi. tam beyaz da degil. Sarimtirak. Kumastam çok anlamam ama sanki Sile bezi gibi bir seydi giydigi. Karnina dogru elleirni bastirmis elleirni bastirmis prmaklarinin arasidnan koyu kirmizi bir kan akiyordu. O da benim gibi ne yapacagina krar vermemis sekilde bana bakti. Anlasilan o da benim gibi sasirmisti. Bir an için aklim durdu. Kapiyi kapayip hiç bir sey olmuyormus gibi davranmak istedim. Bir yanim buna izin vermedi. Sonuçta hala insandim. Disarida baska bir ses var mi diye dinledim. Hiç bir ses yoktu. Polisi aramali miyim diye düsündüm. Kiz yaraliydi. Bir sürü sorusturmanin esiginde kalirdim. Hatta bizim polisimiz beni suçlu bile çikartabiirdi. Bir an hiç kimseye söylememe hissiyati dogdu içime. Sanki bu hissiyat bana gönderilen bir mesaj gibiydi. Kizin yanina dogru egildim. Biran için kenidni geri çekti, sonra yapacak bir seyi yokmus gibi teslim oldu. yavasça onu kaldirdim. Kusgibi hafifti. Önce bir iki adim atti. Elimi beline dolamistim. Sonra yürürken onu kaldirabildigimi hissettim. Tek elimle belimden tuttugum gibi kaldirdim. Hiç bir güç sarfetmeden. Sonra nasil oldu bilmem ama elimi belinden çekerek dirseginin altindan ona hafifçe dokunarak kaldirdim. Sanki parmagimin uzunda bir tüy parçasini tasiypr gibiydiç. Çocukken yastik tüylerini de bu sekilde tasir oyun oynardim. Ayni onun gibi. Onu içeirye getirdim. Önce nereye götürmem konusunda karar veremedim. En iyisinin salon olacagini düsünmüs olacagom ki onu salona koldugun üzerine biraktim. Hemen kapiyi kapimaya gittim. Tek kelime etmemisti. Yarasina ragmen ah bile dememisti.
Kapiyi kapatip içeri döndügümde koltuga uzanmisti. Gözleri kapaliydi. Benim içeri girdigimi duyunca gözlerini açti. Bu kizda garip bir seyler vardi ama neydi çikaramamistim. “Iyi misin?” diye sordum. Belkedigim cevap neydi bilmiyorum. yarali nasil iyi olabilirdi ki? Zaten bende o anlamda sormamistim. yani yarasinin durumunu sormustum. Saniyorum yine düsüncelerimle konusmaya baslamistim. Kizin yanina dogru yaklastim. “Iyiyim” diye bir ses duydum. Bu seste çigliklar gibi uzaktandi. Ses sanki beynimde kavga ettigim seslerden biriydi. Ama farkli bir kiz sesiydi. Ne zamandir kiz sesi ile düsünebiliyorum diye sordum kedime. Alsinda bunu yapiyor olabilirdim. Sonucta düsünce bu her kiliga girebilir.
Iyiyim ama yardima ihtiyacim var. Biraz su…” diye bir ses yankilandi aklimda bu kez. Sanirim gerçekten bu o kizdi. yani koltukta yatan bana bakan kiz. Dudaklari oynamamisti ama saniyorum o konusiyordu. Yani bunun baska bir açiklamasi olamazdi. Ama bir sanye açiklamalar olabilirdi. Ya kiz gerçekten konusuyordu, ben saskinligin etkisi ile onu beynimdeki bir ses olarak algiliyordum, ya kiz psisikti konusmasina gerek kalmadan benimle düsünceler esliginde iletisime geçebiliyordu ya da ben bir rüyadaydim. Bunlarin hepsi olabilecek seylerdi. Ama ikincidi daha süper bir oalydi. Yilalrca psisik birileirnin hikayesini okudum izledim simdi görmek mükemmel olurdu. Gerçi kiz gerçek olamayacak kadar da güzeldi. Bu bir rüyada olabilirdi. Rüya olmasi tabi daha olasiydi.
Sizi bilemem ama benim rüyalarim gariptir. Sürekli korkunç seyler görürüm. Aslinda severimde. Bos beles rüyalardan daha iyidir korkunç ve macera solu rüyalar görmek. Bu rüyada da bir gerilim ögesi olacak ya kiz yarali bir sekilde geldi. Aslinda rüyanin sonunu da tahmin eder gibiyim. Ben bu kizla yakinlasirsam kesin uyanirim. benim rüyalar hep böyle sanssizliklar içerir.
“Su lütfen” diye ses ikinci kez yankilandi aklimda. Birden utanmis bir sekilde mutfaga kostum. Utanmistim eger kiz düsüncelerimi okuyabiliyorsa ki aklima konusabildigine göre okuyordurda, iki saniyede pornoya çalan tüm düsüncelerimi de okumustur. Bir bardak su doldurdum. Kani temizlemek için de bir kaba su. Elimde ne kadar bez varsa toplamaya çalistim. Ve kizin yanina gittim. Bardaktaki suyu ona uzattim. Önce bardagi almak için elin uzatti, gözünün ucuyla elindeki kani gördü ve yerine yarasinin züzerine indirdi. Elimdeki kabu yere biraktim. Bardagi agzina dayadim ve içmeye basladi. Bir yadnan evde ilk yraim malzemesi var mi diye düsünüyordum. Biraz pamultan baska bir sey yoktu belki bir kaç yara bandi. Bunlar ise yaramayabilirdi.
“Yarana bakayim” dedim “biraz su ile temizleyelim”. Bana garip bir sekilde bakti. Giz göze gelmistik ve sanki acisini bende bir an olsun hissettim. Ona acimaya basladim. Ellerini yarasinin üzerinden kaldirdim. Elbisesinin o kismi iyice kan olmustu ve kan akmaya devam ediyordu. Kan kaybindan ölebilirdi. Hemen elbiseyi kesmek içinbir makas aldim. Sonuçta kzi çiril çiplak soyamazdim. Ellerini yarasinin biraz üstünde birlestirmis bana bakiyordu. Yaranin oldugu kismi yavasça kestim. Ellerim kanina bulandikça bir kadifenin üzeirnde geziniyormus hissi vermeye balamisti bana. Yarati görecek kadar elbisesinde delik açtigimda bunun yaklasik dört santimlik bir biçak yarasi oldugunu gördüm. Acaba yara ne kadar derindi? Iç organlarina zarar vermis miydi? Simdi benim koltugumda olürse bu için içinden nasil siyrilacaktim.
O ara yine kizin sesini kafamin içinde duydum: “Iç organlarim saglam, merak etme ölmem. Ölsemde basinda dert olmam.”
Yaranin etrafini temizlemeye basladim. kani temisledikçe bir yenisi yerini dolduruyordu. yaranin biraz temizlendigine kanaat getirdigimde karayi kolonya ile temizledim. Ufak bir inleme haricinde bir ses çikmadi kizdan. Derken birden bayildi. Tabi o anda ben bayildigini bilmiyordum. Öldügünü sanmistim. Çünkü kontrol ettigimde dudakalri arasidan vücudundan attigi nefesi hissedemiyordum. Bir aç kez saslarinin arasinda sah damarini dinlemek için tesebbüste bulundum ama Saçlarinda bokunmak zorunda kalmam beni biraz korkuttu. Kizin sanki sadece saçlarindan korkuyordum. yarayi yrmizledim. Sikica kapadim. Bezin üzerini kolibandi ile kapadim. Biliorum bu biraz garip olmustu ama gecenin bir ayrisi sargi bezi yada medikal bant bulamayacagimdan bu bana mantikli gelmisti.
Isimi bitirdikten sonra etrafi toparladim. Tekli koltuga oturdum ve olup bitenleri, nasil bir belaya bulastigimi düsünmeye basladim. Bu esnada uyuya kalmisim.

 


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Siz ne düşünüyorsunuz?