Günceler 7

Parmaklarım yazma eylemini gerçekleştirmek istemiyor, ayaklarım yürümek. Derimi dökecek yoğunlukta tuzlu ter döküyorum. Cehennemin ta kendisiyim sanki, yanıyorum. Yakıyorum. Titriyorum.

Ayaklarım morarmış. İçindeki her bir damar, ağrı beyliklerin sınırlarını çizmiş gibi. Kollarımda onlardan az kalır değil. Bilinçsizce hareket ediyor boğazımdan aşağıya inen jiletler. Kafatasım sanki Jivaro yerlilerinin elinde, tsantsaya giden yolda türlü işlemden geçiyor. Dudaklarımda tahta bir şiş, konuşmam imkansız, dikilmeyi bekler halde.

Bir dönüşüm içerisindeyim. Umarım sonum Gregor Samsa gibi olmaz…

11 Comments

 1. Levent Keskin

  Ayağındaki (ve yüreğindeki) acıyla vicodin ve alkol bağımlılığı tekrar depreşen Dr. Gregory House, beklediği dönüşümü gerçekleştirememenin verdiği hayal kırıklığı ile delice başlayan ama eğlenceli biten bir “letting loose”a kalkışırken. Sonunda verdiği mesaj, kazansan da kaybetsen de parti hiç bitmemeli.

  Ruhun mezarı olarak tarif ettiğimiz “beden” için Peter Gabriel, “kafes” sözcüğünü uygun bulmuş. House MD’nin soundtrack seçimlerini yapanlar bu işi gerçekten biliyor:

  http://youtu.be/qNwLGmgBjEw

 2. Levent Keskin

  Beğendiğine sevindim. House MD’yi keşfim CSI’dan (orijinal olanı, Las Vegas ekibi) vazgeçişim ile alakalı. CSI’ı 8 sezon aralıksız seyrettim. Ta ki William Petersen’in yerini Laurence Fishburne alana değin. Bu değişim fazla radikaldi, çünkü Gil Grissom benim için vazgeçilmez bir karakterdi. Öte yandan CSI Miami başta fena değildi ama sonradan Horatio’nun eski tadı tuzu kalmadı. CSI:NY’u ise oyuncu kadrosundan dolayı daha en baştan sevemedim. Bir de spin-off bir dizi olduğunu fazla belli ediyordu.

  Dediğim gibi, House MD bir bakıma CSI’ın yerini doldurdu. Yabancı bir arkadaştan House’un methini duydum. İlk 3 sezonu [korsan piyasadan] edindim. Hugh Laurie’ye başta gıcık da olsam seyrettikçe diziye ısındım, sonra da bağlandım. 7nci sezonu bitti (yukarıda verdiğim link de 7’den) ve Ekim’de 8.si başlayacak. Böyle giderse, en uzun süreli seyrettiğim dizi olmaya aday 🙂

 3. Levent Keskin

  BBC’de denk geldiğin bölüm sanırım şu değildi 🙂

  http://youtu.be/vzKADKroJQs

  Sırası gelmişken, “Doctor Who” benim de sevdiğim bir dizi değil, sevmeye çok uğraştığım halde. Fiction tarafı biraz fazla geldi. Evet, ben de BBC’de rastlamıştım ve o sıralar sekiz defa enkarne olmuş dokuzuncu Doctor Who oynamaktaydı! (Christopher Eccleston). Şimdi bildiğim kadarıyla aradan iki tane daha geçmiş. Dr House’un 7 sezonu çok zorlamaz bunun yanında 😉

 4. Levent Keskin

  Elimde Twin Peaks var ( box set, sadece 2 sezon 🙂 ). İkinci sezonun ortalarına geldim. Film arşivinizde (eğer yanlış ya da eksik arama yapmadıysam) David Lynch filmlerine rastlayamadım KDA.

  • David Lynch’in tüm filmleri elimde mevcut, izlemişliğim var ancak blogta bir dönemden sonra izlediklerimi yazmaya başladığım yada izlemekten çok zevk alıp tekrar tekrar izlediğim filmleri yazdığımdan dolayı David Lynch filmleri ve diğer filmler bloga eklenemedi malesef. Ama bir gün yazmak dışında başka bir işim olmadığında onları da ekleyeceğim 🙂

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: