Hell

 

Bir kıyamet sonrası filmi de Hell. Film alsında ismi kadar iddialı değil. Bir de anlayamadım nedense, son dönemde bu tarz filmler yamyamlık üzerine kurulu. Bu filmde diğerleri gibi kıyametin neden geldiği nasıl olduğu hakkında bir şey vermiyor bize. Bir yerden bir yere yolculuk eden bir kaç kişinin başından geçenler anlatılmakta bu filmde de.

Film, gerilim, korku, kurgu açısından bekleneni vermiyor. Oyunculuklar fena değil. Hikaye başta merak uyandırsa da akabinde hiç bir şey vermiyor. Filmin bir fikri yok. Bir grup toplanmış, hadi film çekelim diyerek film çekmişler. Film oldukça yavaş ilerliyor. Bu da  izleyicinin sıkılmasına sebep oluyor.

Ana konu olarak su suyun yokluğunu ele almışlar ama asıl kıyamet yemekten kopuyor. Tabi yemekte su ile orantılı olduğundan pek diyecek söz bulamıyorum.

Yeryüzünde su hemen hemen tükenmiştir. İki kız ve bir erkek arabada yolculuk ederler. Nereye gittikleri belli değildir ama amaçları yiyecek ve içecek bulmaktır. Tabi büyük sorunlardan biri de benzindir. Yol üstünde durduklarında başka birinin saldırısına uğrarlar ancak onunla benzin ve yemek karşılığı anlaşarak birlikte yola koyulurlar.

Yolculuk esnasında, başka birileri ile karşılaşırlar ancak bu kişiler onlara saldırır ve bir kaçını rehin alır. Öğrenirler ki bu grup sağlıklı olan kadınları üremek diğerlerini ise yemek için kullanmaktadırlar. Baş roldeki kızımız ise kendini, kardeşini ve arkadaşlarını kurtarmak için savaşmaya başlar.

Dediğim gibi çok özelliği olmayan bir çok örneği olan bir film. Elbette bu tarzın daha iyi filmleri var ama bu türü sevenler için bir nebze olsun hasret giderme filmi olabilir. Ancak vakit geçirmek için ağır işleyen bir film.

Yönetmen: Tim Fehlbaum

Senaryo: Tim FehlbaumOliver KahlThomas Wöbke

Oyuncular:

Hannah Herzsprung
Marie
Stipe Erceg
Tom
Lisa Vicari
Leonie
Angela Winkler
Bäurin
Michael Kranz
Micha

Linkler:

http://www.imdb.com/title/tt1643222/

fikrin nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
%d blogcu bunu beğendi: